Рейтинг університетів Норвегії

Норвезька вища освіта приваблює багато іноземних студентів, а університети цієї країни вважаються чи не найкращими в Європі. 8 червня 2022 року QS World University Rankings опублікували рейтинг університетів світу. До нього ввійшли майже 1500 закладів з усього світу, серед них опинилися і чотири норвезькі університети: Університет Осло, Бергенський університет, Норвезький університет науки і технологій, Університет Тромсе – Арктичний університет Норвегії. Рейтинг склався з оцінювання закладів за вісьмома критеріями: академічна репутація, репутація роботодавця, посилання на факультет, співвідношення студентів факультету, співвідношення іноземних студентів, співвідношення міжнародних викладачів, міжнародна дослідницька діяльність та результати працевлаштування. 

1. Університет Осло. (101-й у світі)

Університет Осло – найстаріший університет Норвегії, заснований у 1811 році, що розміщується в столиці Норвегії. Готує студентів за багатьма спеціальностями різного напрямку та складається з восьми факультетів: Богослов’я, Права, Медицини, Гуманітарних наук, Математики і природничих наук, Стоматології, Суспільних наук, Освіти. Як і більшість вищих освітніх закладів університет має декілька центрів дослідження: Центр біотехнології Осло, Центр наук про жінку і гендерних досліджень та Центр творчості і довкілля. Корпуси університету розташовані по різних районах столиці, зокрема Бліндерн – головний кампус, розміщений на околиці міста, проте вміщує одразу п’ять факультетів, бібліотеку, медичний та спортивний комплекси, заклади дозвілля і харчування. 

Однією зі значних переваг Університету Осло є його випускники і співробітники, серед яких аж чотири нобелівських лауреати: Фрітьоф Нансен, Рагнар Фріш, Одд Хассель, Айвор Джайєвер та Трюгве Хаавельмо.  Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і королева Норвегії Соня Гаральдсен також були випускниками цього університету. 

Фото: https://www.uib.no

2. Бергенський університет. (207-й у світі)

Університет заснований у 1946 році і розміщується у портовому містечку Норвегії Бергені. Він вважається найцитованішим університетом Норвегії. Цьогоріч налічує майже 12 тисяч студентів, серед яких 832 іноземних. Стуктура університету складається з шести факультетів: Гуманітарного, Юридичного, Математики і природничих наук, Медично-стоматологічного, Психологічного, Суспільних наук. Має два кампуси: Årstadvollen та Møllenda. У першому викладаються переважно природничі та медичні науки поруч з двома університетськими клініками. Кампус Møllenda – це сучасна будівля, де студенти навчаються художньому, музичному мистецтву та дизайну. Найбільшою гордістю Бергенського університету є його музей, створений у 1825 році ще до початку існування самого закладу. Входить до Утрехтської мережі університетів. 

Фото: https://www.uib.no

 

3. Норвезький університет науки і технологій. (352-й у світі)

Історія університету датується 1996 року в результаті об’єднання Норвезької вищої технічної школи, Колегії наук і мистецтв, Музею природничої історії та археології, Медичного факультету і Тронгеймської музичної консерваторії. Тут навчається найбільша кількість студентів Норвегії – майже 38 тисяч. Складається з сімох факультетів: Архітектури і красних мистецтв, Інженерно-технічний, Гуманітарний, Природничих наук і технологій, Інформаційних технологій, математики та електроніки, Медичний, Суспільних наук і технологічного управління. Має аж сім кампусів, які розташовані у різних районах Тронгейма. Норвезький університет науки і технологій випустив два лауреати Нобелівської премії Ларса Онсагера (хімія) та Айвара Джайєвера (фізика).

Фото: https://grant-study.com/institution/norvezhskiy-universitet-estestvennykh-i-tekhnicheskikh-nauk-ntnu-norges-teknisk

4.  Університет Тромсе – Арктичний університет Норвегії. (454-й у світі)

Найпівнічніший університет світу – саме таке звання має Університет Тромсе в Норвегії. Зараз у ньому навчається близько 16 тис. студентів. У зв’язку з актуальною екологічною проблемою заклад визначив свою місію: запобігти прогресуючій кліматичній катастрофі – глобальному потеплінню. Університет заснований у 1972 році і має п’ять факультетів: Медичний, Юридичний, Математично-природничий, Гуманітарних наук та Суспільних наук. Також до університету входять багато наукових центрів, що досліджують полярні явища, навколишнє середовище, екосистему Арктики. 

Фото: Вікіпедія 

Отже, найпрестижнішим університетом Норвегії є розташований у столиці Університет Осло, проте кожен з четвірки закладів має свої особливості і переваги серед інших в залежності від потреби вступника. Відомі випускники та міжнародний рейтинг є показниками високої якості норвезької освіти. І найкращі її аспекти Україна може запровадити у себе внаслідок тісної співпраці з північними партнерами.