Кожна країна має свої тенденції, методики та особливості, які відрізняють її від інших. Все це стосується абсолютно всіх сфер життя. Сьогодні пропонуємо розглянути методики виховання дітей у садочках України та Норвегії, адже дошкільна освіта – це фундамент, який закладається в дитині для подальшого її розвитку.
Особливості виховання дошкільнят у Норвегії:
Особливість перша. Ігри та розваги – це не про норвезьких дітей. Тут не приділяють вагомої уваги майстер-класам та художнім гуткам. А все через те, що дитина стає сильно рано віддана світу. Батьки спокійно залишають дитину в дитячому садочку з 11-12 місяців. Отож, з цього моменту малюк стає самостійно вивчати все нове, а вихователі лише допомагають пізнавати навколишнє середовище.
Особливість друга. Жорсткі природні умови – це найкращий метод виховання. На свіжому повітрі діти проводять майже весь свій час. Таким чином вони досліджують світ, загартовують імунітет та з’єднуються з природою. Більше того, часто дошкільнята навіть їдять на вулиці. Температура до –14 градусів за Цельсієм вважається абсолютною нормою для такого дозвілля.
Фото взято з: // https://osvitanova.com.ua/posts/787-osoblyvosti-vykhovannia-ditei-v-norvehii
Особливість третя – виховання за законом Янте. Кожна особистість є частиною соціуму, тобто групи. Цей закон є основою виховання дітей не тільки в садочку, а й школах та вищих навчальних закладах. Отож він допомагає позбутися егоїзму, зображаючи рівність у всьому.
Особливість четверта пов’язана з харчуванням. Вона полягає в тому, що тут немає ніяких системних обмежень, тобто наприклад «обід – це обов’язково суп, потім порція другої ситної страви, по типу пюре та котлетки і на завершення компот».
Фото взято з: // https://www.moirebenok.ua/uk/psihologiya/vospitanie/4-neozhidannyh-fakta-o-vospitanii-v-norvegii/
Особливості виховання діток в Україні:
Особливість перша – чіткий графік. Українські садочки мають визначені часові межі, які допомагають дітям дисциплінуватися, адже режим – це перш за все систематизація, яка потім переростає в звичку. Отож з раннього віку малеча привчається до порядку, що дуже позитивно відображається на їх фізичному та психологічному стані.
Особливість друга пов’язана з культурним збагаченням. Вихователі постійно займаються з дітьми вивченням віршиків та дитячих пісень, оскільки це гарно розвиває та тренує пам‘ять. Щосезону батькам та їх малечі влаштовують свята, на яких дошкільня демонструють свої вивчені твори.
Особливість третя. Дошкільний вік є найважливішим етапом у становленні психологічного здоров’я, тому необхідно аби соціум, який оточував дитину був максимально для неї комфортним. Вихователі приділяють багато уваги стосункам, що формуються в середині дитячого колективу. Такий ранній вік – це вік створення перших дружніх стосунків та пошуку приятелів за інтересами.
Фото взято з: // https://www.slovoidilo.ua/2022/07/20/novyna/polityka/kmda-rozpovily-koly-stolyczi-vidkryyut-dodatkovi-sadky
Садочок – місце, де дітки проводять більшу частину свого дня, тому важливо облаштувати максимально комфортні умови для них. Обидві країни розвивають та вдосконалюють дошкільну систему для щасливого майбутнього свого підростаючого покоління.