У 2021 році Норвегія посіла 8 місце у рейтингу найщасливіших країн світу від ООН і вже декілька років поспіль не поступається місцем у десятці. Тому, не дивно, що ця скандинавська країна приваблює багато іноземців і своєю економікою, і рівнем життя, і демократичним устроєм. Особливо зручно здобувати вищу освіту в норвезьких університетах, оскільки навчання тут безкоштовне і має легкі умови вступу.
Терміни
Перше, що варто зазначити, середня освіта в Норвегії триває 13 років, після чого студенти вступають на перший курс бакалаврату приблизно у 19 років. Якщо українець після закінчення школи вирішив вступити до норвезького університету, то одразу зробити цього не вдасться. Він має спочатку провчитись 1-2 курси в українському ВНЗ, бажано за схожою спеціальністю. Терміни навчання суттєво не відрізняються: бакалаврат – 3-4 роки, магістратура – 2 роки, докторантура – 3 роки.
Вимоги
Умови вступу набагато легші ніж в Україні, хоча б тому що тут немає вступних іспитів на кшталт ЗНО. Все що потрібно – високий середній бал атестату, для іноземців – знання норвезької та англійської вище рівня В2. До речі, навчання бакалаврів ведеться переважно норвезькою мовою, рідше – англійською. А от у магістрів навпаки: майже у всіх університетах викладання магістратури англійською.
Вартість навчання
Навчання у державних норвезьких ВНЗ безкоштовне, тому приватні університети менш популярні, відповідно їх не так багато. Але тут є свої нюанси. За кожен екзамен потрібно платити внесок, щоб отримати диплом. За семестр виходить близько 500 євро. Таку грошову суму можна й не платити і проходити навчання повністю безкоштовно: відвідувати лекції, виконувати практичні завдання і різні види робіт без складання екзаменів. Але такий варіант обирають лише для саморозвитку, диплом без грошового внеску не видають. Також університет вимагає справку про те, що на банківському рахунку студента є більше ніж 11000 євро, щоб переконатись в його спроможності сплатити за екзамени, гуртожиток, бібліотеку, повноцінне харчування та інші витрати.
Фото: pinterest.com