Дошкільна освіта Норвегії

За стандартами дошкільної освіти садочок  має на меті задовільнити потреби кожної дитини в догляді, безпеці, повазі. До того ж, він надає можливість рости дитині в соціумі, що допоможе розвинути такі навики як: соціалізація, комунікація, культурна та мовна інтеграція.

Усі дитячі садки Норвегії працюють з 7:00 або 8:00 ранку та зачиняються після 16:30, але фактично всіх дітей забирають до 16:00. Це все спричинено тим, що середній офіційний робочий день норвежця триває 7,5 години, але насправді більшість офісних працівників працює по 6-7 годин на день. Закінчення роботи будь-яких офіційних структур  о 16:00 зумовлене тим, щоб був час буквально “об’єднатися з природою”. Цей фактор також відображається на звичаях норвезьких дитячих садків, де діти вдень сплять у візочках на свіжому повітрі — і в сніг, і в дощ, і у вітряну погоду, і при яскравому сонці, і в мороз до -10. Вихователі після обіду вкладають малюків у візки і везуть на вулицю спати. 

Декілька років тому тогочасний мер міста Осло Маріанне Борген під час зустрічі з Міністром освіти та науки Ганною Новосад зазначила, що: «У нас діти гуляють завжди – і в дощ, і в сніг, і в спеку. Для цього має бути правильний одяг. Як правило, у нас у садках є додатковий одяг для того, щоб вихователі могли компенсувати його, якщо дитина щось не взяла з собою». До того ж,   вона наголосила на тому, що для них важливий зворотній зв’язок, отож у садочках часто фотографують та знімають на відео діток, аби показати батькам. Також вони часто роблять опитування, аби постійно поліпшувати роботу дошкільних закладів.

Всі ці так звані «правила» – це лише звичка певної країни, яка підлаштована під спосіб життя своїх громадян. Ці особливості пов’язані з безліччю факторів, на які впливає верхівка влади та ставить у пріоритетність тенденції, що вона наслідує. 

https://s3-mittlag-prod.innocode.dev/production/uploads/image/image/825772/article_img_1667850874231.jpgФото взято з://https://nus.org.ua/articles/doshkilna-osvita-norvegiyi-yak-ditej-navchayut-vidpovidalnosti-j-samostijnosti/