Вже понад півроку в Україні триває російське військове вторгнення, внаслідок якого мільйони українців стали біженцями, десятки сіл та міст було зруйновано, багато мирних жителів було вбито. Щодня в українських містах лунають повітряні тривоги, вибухи та звуки російських ракет, що цілять у цивільні об’єкти. Але за цей час в Україні також з’явились сотні волонтерських ініціатив, де звичайні люди допомагають постраждалим від російської військової агресії. Я поговорив з українським студентом у Києві, волонтером міжнародної благодійної організації “Червоний Хрест” Олексієм, котрий з початку війни допомагає постраждалим від бойових дій.
Photo via Kyiv volunteers (Red Cross)
Як під час війни працюють волонтерські центри допомоги постраждалим у Києві
З початком повномасштабного російського вторгнення Олексій допомагав різним організаціям, які займаються допомогою постраждалим від війни. У Києві працює кілька центрів “Червоного Хреста”, які розподіляють гуманітарну допомогу, надають різні консультації та допомогу малозабезпеченим сім’ям.
Я працюю у Київському відділенні благодійної організації “Червоний Хрест”. Ми працюємо щодня, за весь час від початку війни мали всього 5 вихідних. Наша організація допомагає малозахищеним групам населення, серед яких багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю, переселенці та інші. Також ми співпрацюємо з іншими благодійними організаціями, дитячими будинками, центрами адаптації дітей з аутизмом, тваринними притулками. Ми влаштовуємо благодійні дні, коли роздаємо людям продуктові набори, консультуємо з юридичних та медичних питань, влаштовуємо обіди та роздаємо одяг. Крім цього, ми виїжджаємо в Київську область, Гостомель та Ірпінь, де надаємо гуманітарну допомогу постраждалим від війни людям.
Photo via Kyiv volunteers (Red Cross)
Сотні молодих людей, студентів в Україні приєднуються до надання волонтерської допомоги, організовують власні кампанії в інтернеті, збирають гроші на допомогу українській армії, надсилають кошти іншим благодійним організаціям. У кожного з цих студентів різна мотивація, але їх об’єднує бажання допомогти співгромадянам пережити цю жахливу війну.
Я вже мав досвід роботи волонтером. Після початку російського вторгнення я допомагав будувати барикади у Києві, жертвував гроші на армію, зміцнював місцеву лікарню на випадок загрози воєнного наступу. Я хочу бути корисним та допомагати своїй країні. До нас у Київ приїжджала гуманітарна допомога з різних регіонів, і нам треба було допомагати її розвантажувати. Чоловіків не вистачало через важкі умови праці та через проблеми зі здоров’ям, їм потрібна була допомога. Так я так туди потрапив.
До Києва регулярно приїжджає гуманітарна допомога з різних регіонів і червоному хресту потрібні чоловіки, які можуть допомогти її розвантажувати на склади. Я допомагав розвантажувати гуманітарну допомогу з фур, які до нас приїжджають. У сумі разом з іншими за один день я розвантажував 750 ящиків по 10 кілограмів кожен.
Photo via Kyiv volunteers (Red Cross)
Олексій вже кілька тижнів працює у волонтерському центрі, куди приходять десятки людей для того, щоб допомогти українцям з гуманітарною допомогою. Процес роботи полягає у сортуванні гуманітарної допомоги, яка відправляється різними районами Києва до інших відділень Червоного Хреста. Олексій каже, що серед охочих допомогти дуже багато молодих людей та студентів, які працюють у дружній атмосфері.
У нас була гарна та дружня атмосфера. Моя подруга познайомила мене з іншими волонтерами, під час перерв ми проводили час разом у дуже дружній атмосфері. Будь-яка людина може прийти у волонтерський центр і запропонувати свою допомогу, якщо центр цього потребує. Але туди можна офіційно влаштуватися та допомагати на постійній основі.
У червоному хресті є співробітники, які офіційно зареєстровані як волонтери та мають свої обов’язки. У волонтерському центрі близько 30-40% людей були молоді хлопці та студенти до 30 років. Але серед них були чоловіки та 40-60 років. У нас була гарна та дружня атмосфера. Моя подруга познайомила мене з іншими волонтерами, під час перерв ми проводили час разом у дуже дружній атмосфері.
Photo via Kyiv volunteers (Red Cross)
Чому так багато молодих людей в Україні стають волонтерами та підтримують Україну
На думку Олексія, багато молодих людей приєднуються до волонтерства з метою допомогти країні в цей важкий період. Серед його друзів є багато людей, які створили різні заходи щодо збирання грошей на допомогу армії та постраждалим.
Під час війни дуже важливо, щоб люди об’єднували свої зусилля і разом працювали заради перемоги у війні. Гуманітарна допомога та волонтерство – дуже важлива робота, якої потребують люди, що постраждали внаслідок бойових дій. Гуманітарка, продукти можуть допомогти багатьом людям. Якщо у вас є час та можливість, допомагайте. Я планую й надалі займатись волонтерством.
У мене є подруга Аня, яка працює у Червоному Хресті спеціалістом із психологічної допомоги. Вона допомагає людям, які постраждали через бойові дії. Мій друг Антон на початку війни допомагав будувати бліндажі у лісі для захисту міста. Моя подруга Соня організовує благодійні виставки, на яких вона виставляє українські роботи, а гроші йдуть на підтримку армії України. Також вона організовувала благодійні вечері з українською кухнею, гроші з яких йшли на підтримку благодійних організацій та армії України. Дуже важливо в інших країнах говорити про війну в Україні.
Photo via Kyiv volunteers (Red Cross)
Як зараз живуть люди під час війни у столиці України
З початком вторгнення життя у містах України кардинально змінилося. Багато міст опинилися на лінії фронту, де людям довелось швидко евакуюватися. Столиця України, місто Київ, пережила численні ракетні та артилерійські удари. Росія обстрілювала мирні райони, намагалася штурмувати місто. Багато людей залишили місто, але багатьом довелось залишитися та адаптуватися до нових умов життя. Через кілька місяців з початку вторгнення життя у Києві стало повертатися до звичного.
У Києві життя знову повертається на вулиці міста. Дуже багато людей ходять до кафе та ресторанів, у місті відкриваються нові заклади. Але у Києві регулярно лунає повітряна тривога, людей евакуюють з торговельних центрів та магазинів у безпечні місця. Це важливо, тому що я пам’ятаю, коли ракета потрапила у ТЦ, і люди не змогли вчасно вибратися. Але багато мешканців вже звикли та просто ігнорують повітряну тривогу. Коли я читаю новини про постраждалих, мені стає ментально погано. Мені дуже шкода цих людей. Але люди намагаються далі жити попри війну.
На думку Олексія, дуже важливим є те, щоб люди за кордоном продовжували підтримувати Україну. Для цього він радить виходити на протести, організовувати кампанії зі збирання коштів на підтримку української армії та благодійних організацій.
По-перше, якщо у вас є можливість допомагати фінансово Україні, робіть це. У нас є державні рахунки та реквізити локальних організацій, які допомагають військовим та людям у регіонах України. Наприклад, у мого друга батько воює, і вони зараз збирають гроші на транспорт. Якщо у вас немає можливості допомогти фінансово, розказуйте про війну в Україні у соціальних мережах. Виходьте на протести. Ставте хештеги у твітері та говоріть про війну в Україні. Діліться правдою з іншими людьми.
Photo via Kyiv volunteers (Red Cross)
Підтримайте Україну зараз!
Масштабне російське вторгнення в Україну триває вже 6 місяців. За цей час російські окупанти знищили та пошкодили тисячі житлових будинків. Близько 5 мільйонів українців та українок стали біженцями. Багато українців опинилися в окупації. Люди не мають доступу до чистої питної води, якісного зв’язку, їжі та безпечного місця для проживання. Підтримайте українців за цим посиланням.