Як Майдан Маркет в Оттаві продовжує допомагати новоприбулим Українцям під час масштабного російського вторгнення

12 січня 2023 року в Оттаві знову відкрили громадський центр “Maidan Market”, який надаватиме інформаційну допомогу новоприбулим Українцям, які прибувають в Канаду тікаючи від російського вторгнення. Центр створений за підтримки “Ukrainian Canada Congress Ottawa Branch” з метою допомогти Українцям найшвидше інтегруватися в Канадське суспільство. 

Майдан Маркет працює два рази на тиждень, в понеділок з 9:30 до 18:00 та Четвер з 9:30 до 20:00 за адресою торговельний центр Westgate 1309 Carling Avenue, Unit #13, Ottawa, ON K1Z 7L3. 

MAIDAN MARKET, Ottawa, 2023. Photo via Mykyta Bundyk

У громадському центрі новоприбулі Українці мають можливість  отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи, житла та мовних курсів, отримання водійських прав, запису дитини до садочка або школи тощо. Під час відвідування центру можна отримати консультацію від україномовної координаторки по поселенню (settlement coordinator), яка в індивідуальному порядку допомагає Українцям знайти ресурси, необхідні для початку життя в новому місті.

MAIDAN MARKET, Ottawa, 2023. Photo via Mykyta Bundyk

Щоденно центр відвідують десятки Українців, які нещодавно приїхали в Оттаву і шукають інформаційну та ресурсну підтримку. З кожним новоприбулим Українцем працюють індивідуально: україномовні волонтери(-ки) зустрічають Українців, проводять для них екскурсію по центру, визначають основні потреби та допомагають з пошуком необхідних ресурсів. 

Центр має необхідну інфраструктуру: інформаційні стенди з різними інструкціями, декілька спеціалізованих освітніх просторів, зони відпочинку  і дитячий куточок. В центрі працюють англомовні волонтери(-ки), які допомагають комунікувати з Канадською громадою Оттави, серед якої немало охочих допомогти Українцям. Що цікаво, серед них багато хто допомагає Українцям та Українкам практикувати англійську мову.

На території Майдан Маркету організували декілька просторів для проведення інформаційних та освітніх заходів, якими можуть вільно користуватися новоприбулі Українці. Серед них є приміщення для роботи, обладнане ноутбуком та швидким інтернетом, де можна попрацювати в комфортній атмосфері або просто провести час за улюбленою книжкою. 

MAIDAN MARKET, Ottawa, 2023. Photo via Mykyta Bundyk

В одному з приміщень Майдан Маркету волонтери обладнали все необхідне для проведення артстудій, під час яких Українці матимуть можливість зняти стрес за допомогою арттерапії та привести дітей віком 5 – 13 років на творчі заняття.. 

Що важливо, Майдан Маркет відкриває можливості для волонтерства та допомоги землякам, які цього потребують. Щотижня на офіційному сайті організації можна знайти розклад волонтерства в громадському центрі та заповнити заявку для того, щоб стати частиною Майдан Маркету. 

“Ми відкриті для цього і зараз потребуємо україномовних та англомовних волонтерів, які можуть долучитися до нашої команди. Основні задачі – допомагати Українцям отримати необхідну допомогу та створювати безпечний простір.  Також ми шукаємо людей з різних галузей, які мають бажання поділитися професійним досвідом з Українцями та допомогти їм в пошуку можливостей.” – каже Світлана Максюта, менеджерка та координаторка Майдан Маркету. 

За словами Світлани, Майдан Маркет має чотири напрямки роботи, направлені на розвиток місцевої Української громади та допомоги новоприбулим Українцям. 

  1. Інформаційний центр. Люди мають можливість прийти та отримати актуальну інформацію щодо пошуку житла та мовних курсів, отримання водійських прав, запису дитини до садочка або школи тощо.
  1. Навчальний центр.  В центрі Українці можуть отримати навички, які знадобляться для розбудови нового життя в Канаді. В центрі вже проводять навчальний курс з пошуку роботи, який допомагає правильно створити резюме та проходити співбесіди. Також в планах керівництва центру залучати рекрутерів, які допоможуть власним досвідом зрозуміти Українцям як працює система працевлаштування в Канаді. 
  1. Центр психічного здоровʼя. Разом з організацією “Ottawa Ukrainian mental health” щотижня в Майдан Маркеті проводять  “life couching” сесії, під час яких  новоприбулим Українцям допомагають адаптуватися на новому місці. 
  1. Громадський простір. Майдан Маркет надає можливість Українцям соціалізуватися, знайомитися один з одним та проводити час разом. В центрі є декілька зон,  де Українці можуть відпочити з чашкою кави та обмінятися один з одним корисним досвідом, який може допомогти проходити процес адаптації в новій Країні. 

Цікава історія Майдан Маркету: Вперше громадський центр відкрив двері для Українців у травні 2022 року. За цей час центр відвідали понад 2000 Українців, які отримали різноманітну допомогу. Спочатку центр фокусувався на наданні гуманітарної допомоги новоприбулим Українцям, а саме предметами першої необхідності (взуття, одяг, предмети гігієни та консервованої їжі). За пів року роботи волонтери дійшли висновку, що потреби людей за цей час змінилися і вони почали реорганізовувати простір.

Наразі команда Майдан Маркету продовжує працювати та розвити нові напрямки роботи громадського простору, які допоможуть новоприбулим Українцям якнайшвидше інтегруватись в  Канадське суспільство. Слідкуйте за новинами центру на  офіційному сайті  та сторінки Facebook, де також волонтери регулярно розміщують корисні ресурси для новоприбулих Українців, цікаві освітні та інформаційні заходи. 

Після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року мільйони Українців були вимушені покинути власні домівки. 3 березня 2022 року Уряд Канади анонсував програму CUAET для екстреного в’їзду українців на територію країни,  тимчасову фінансову допомогу та доступ до  чисельних послуг з поселення та адаптації. 

Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки є найшвидшим, найбезпечнішим та найефективнішим способом для українців приїхати до Канади, спрощуючи поточні вимоги щодо віз та подорожей. Станом на сьогодні схвалено більше півмільйона заявок.

Матеріал підготовлений журналістом Микитою Будником, студентом ТНУ І.Вернадського для Українського медіа truthfulreporting.org в рамках проєкту  “Життя Українців в Канаді та Німеччині після початку масштабного російського вторгнення” 

Рекомендовані статті