Space Meduza: бар, який підтримує українську культуру та благодійність

Space Meduza – це міжнародний бар, який створили українці в Берліні. Окрім авторських коктейлів, тут щодня українською проходить насичена програма: стендапи, акустичні концерти, кінопокази, перформанси, діджей-сети.

Бар Space Meduza, фото з соціальних мереж закладу

За місяць до початку повномасштабного вторгнення засновники бару Діана Кіпрач, Андрій Ведмідь і Ярослав Рафф збиралися в Space Meduza з групою активістів «VITSCHE». У барі зароджувалися ідеї, грілися після мітингів, збирали гуманітарну допомогу та зустрічали українських біженців. Пізніше, бар став місцем, де виступають українські співаки та стендапери, збирають кошти на благодійність, допомагають тим, хто постраждав від війни. Серед артистів, які виступали в барі, були Vivienne Mort, Jerry Heil, Наталя Гаріпова та Настя Зухвала. 

Засновники бару Ярослав Рафф, Діана Кіпрач і Андрій Ведмідь, фото з соціальних мереж закладу

Space Meduza – це простір, який має терасу, підвал та камерну сцену. Такий дизайн ідеально підходить для акустичних вечорів, але має недостатньо місця для перформансів. Пізніше в барі з’явилися стилізований портрет Тараса Шевченка, український прапор та банка з написом “Donation for Ukraine”.

Як кажуть засновники, на початку Space Meduza не був задуманий як бар для українців, проте з часом він став популярним серед української спільноти.

Афіша українського стендапу в Space Meduza, фото з соціальних мереж закладу

Space Meduza став жертвою пандемії, що припала саме на час, коли бар нарешті почав рости та розвиватися. Локдауни двічі змушували закривати заклад: у березні 2020 на три місяці та потім з листопада 2020 до червня 2021 на вісім місяців. Ці періоди були дуже важкими, адже здавалося, що бар назавжди зачиняється. Завдяки постійним клієнтам, які підтримували заклад, Space Meduza вдалося пережити цей непростий час. Клієнти зібрали гроші на два місяці оренди, щоб допомогти Space Meduza відновитися. Крім того, витрати були покриті й німецьким урядом. 

Співзасновники Space Meduza розпочали ініціативу з надання допомоги українським біженцям. Вони допомагали їм знайти місце проживання в квартирах своїх друзів, ділилися корисними контактами та організовували збори ком’юніті. Всі біженці мали багато спільних питань, таких як бюрократичні процедури, тому вони збиралися разом у барі й ділилися корисною інформацією між собою. 

Афіша українського стендапу в Space Meduza, фото з соціальних мереж закладу

Бар регулярно отримує багато запитів від українських артистів.

Обов’язкова умова виступів у барі полягає в тому, щоб перерахувати частину коштів на благодійні фонди. Артисти самостійно визначають відсоток. За одну подію зазвичай збирають від 150 до тисяч євро. Люди довіряють артистам, оскільки більшість має родичів або знайомих, які служать у ЗСУ або потребують допомоги.

Команда співзасновників бару зауважує, що вона не є великою, але має міжнародний склад. За період існування Space Meduza там працювали бармени з Франції, Бразилії, Ірану, Палестини та Ірландії. 

Шот “Vyshnivka”, фото з соціальних мереж закладу

У барній карті Space Meduza можна знайти коктейлі з українськими назвами, такі як «Зеленський», «Стефанія», «Український захід сонця», «Русалка Дністрова», а також Mezkal Blood. Найбільший попит має коктейль «Зеленський», який знаходиться на першому місці в карті. Цікаво, що деякі українці замовляють позиції тільки з українськими назвами, захоплюючись ідеєю підтримки української культури. 

Співзасновники бару розповідають, що кожен коктейль має свій власний унікальний смак та рецепт, що робить його особливим та неповторним.