Творчість українців під час війни

Україна – держава талановитих людей. Держава, де ти можеш сповна виразити свої здібності. Держава свободи й творчого лету.

Коли на наші землі прийшов ворог, то країна наче завмерла. Ніхто не міг жити й працювати так, як раніше. У кожного наче забрали частинку його самого. І щоб хоч якось виразити свій біль, хвилювання й страждання, ми почали творити. Безліч людей втілили свій страх, тугу, гордість і любов до України в різноманітних ілюстраціях, в дитячих малюнках, іронічних карикатурах, чуттєвих віршах і патріотичних піснях. Націю, яка навіть у такі страшні часи знаходить сили, щоб допомогти країні своїм талантом, не переможе ніхто.

Ілюстрації

На багатьох малюнках автори зображають Україну як сильну й незламну жінку, що пережила безліч випробувань, над якою знущалися, яку століттями катували, але вона піднімалася наче фенікс з попелу й щоразу показувала свою волелюбність і стійкість. 

inst: @frgtmninst: @frgtmninst: @fate_221

Також нині українськими митцями створюються безліч малюнків, які висвітлюють правду для іноземців про те, що насправді відбувається в Україні. Такі роботи надзвичайно важливі для того, аби жителі кожної країни звернули свою увагу на війну й спробували допомогти українцям тим, чим можуть. 

Ілюстрація: Оксана ДрачковськаІлюстрація: Оксана ДрачковськаІлюстрація: Оксана Драчковська

inst: @mauntallinst: @mauntallinst: @fate_221

Інша категорія ілюстрацій відображає те, що кожен українець відчуває до росії та, особливо, путіна.

inst:@denismelnikartinst: @marinoss_artinst: @evarest__

І мій найулюбленіший вид малюнків – ті, які піднімають бойовий дух українського народу і які з кожним разом показують, що нас не зламати.

inst: @borisgrohinst: @zhuk_alyonainst: @marinoss_art

Дитячі малюнки

Малюнки дітей у такий важкий час по-особливому чуттєві й значимі. Таким чином малі показують, що вони разом з нашими героями й вірять у нашу перемогу.

Музика

Музика українських виконавців має унікальну властивість: вона зцілює душу й вселяє віру в краще. Під час війни співаки намагаються піднімати патріотичний дух народу завдяки виконанню своїх або народних пісень. Так соліст групи «Бумбокс» Андрій Хливнюк заспівав «Ой у лузі червона калина» прямо біля Софіївського собору під час служби у теробороні. Джамала, переможниця Євробачення 2016, виконала пісню, з якою виграла конкурс, у Німеччині, тим самим зібравши 67 мільйонів євро на допомогу українській армії. Христина Соловій поставила свої слова на музику з популярного серіалу «Паперовий дім», а Сергій Бабкін, соліст гурту “П’ятниця”, виконав культову пісню “Я солдат”, доповнивши її актуальними словами про війну в державі.

Народ, який у такий важкий час продовжує навіть у бункерах створювати ілюстрації, від яких шкіра вкривається сиротами, писати вірші, вивертаючи свою душу і серце, і співом висловлювати біль, не здолати нікому. Поки окупанти руйнують нашу столітню культуру, ми й далі творимо прекрасне, ми далі доводимо кожному, що український народ – незламний, відчайдушний і той, який навіть у темряві шукає промінь світла.

Автор: Анастасія Поляк, студентка 1 курсу Інституту журналістики КНУ, працюю редакторкою в електронному журналі September. Неймовірно люблю читати, танцювати, відкривати для себе щось нове, знайомитися з цікавими людьми і, звісно ж, писати. Під час війни зрозуміла, що можу використовувати свої навички для того, щоб допомогати Україні й показувати світові правду про те, що відбувається в нашій державі.