Як чекати на чоловіка з фронту і не збожеволіти. Поради від волонтерки Людмили Афанасьєвої

Фото: з Instagram-сторінки Людмили

Волонтерка, дружина захисника – Людмила Афанасьєва під час зустрічі проекту “10 українців – 10 історій” розповіла, як допомагає жінкам, які мають когось з рідних чоловіків на фронті.


15 лютого, друга онлайн-зустріч проекту від Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського “10 українців – 10 історій” відбулась за участі дружини загиблого захисника та фігуранта справи Олега Сенцова у Криму Генадія Афанасьєва, активна волонтерка – Людмила Афанасьєва. Зараз Людмила перебуває у Польщі, продовжуючи свою волонтерську діяльність, виховує маленьку донечку Квіткославу.


На питання від учасників проекту: як допомогти жінкам воїнів легше переживати тривогу, спікерка зазначила, що найбільше заспокоює робота.
«Я знаю дуже дієвий спосіб в цих випадках: спокійніше тоді, коли щось робиш. І кожна жінка, дружина, мама, на своєму місці може робити щось маленьке, але важливе. Нехай на мені будуть закупки амуніції і вибір бронежилета із безлічі варіантів, а самі займуться тим, що вони вміють. Одна дружина прекрасно ліпить вареники, заморожує їх, і потім наші хлопці будуть їх смакувати. Інша, наприклад, почала займатись шиттям рукавичок. Відверто кажучи, рукавички не дуже виходять, але вона їх все одно шиє, і ми в будь-якому разі знаходимо їм застосунок. Це саме та справа, яку вона може робити. Третя дружина почала зі своїми дітьми малювати листівки, буквально пачками, їх дуже багато. Це також те, в чому вони знайшли своє застосування. Я просто пропоную їм варіанти якоїсь роботи для себе. За цими добрими справами тривожність за хлопців дуже знижується і їм стає легше проживати весь цей період.»


Також Людмила поділилася розповіддю про сімейне життя, розказала більше про свою волонтерську діяльність та сподіваннями на майбутнє. Про це та більше інформації про зустріч читайте згодом в інтерв’ю з Людмилою Афанасьєвою на
https://truthfulreporting.org/