Конгрес незламних та красивих

Фото: з відкритих джерел

“За ці місяці вторгнення українські жінки не тільки звикли до постійної загрози, вони навчились з цим жити. Там, де звучить “треба”, українка вже знає “як”. Вона навчилася миттєво доставляти гуманітарну допомогу та евакуювати найскладнішими маршрутами, розбиратися в зброї та турнікетах, зброї і тактичній медицині, облаштуванні бомбосховищ, а тепер ще й в електрогенераторах. Кожна зараз в одній особі рятувальниця, психологиня, антикризова менеджерка, кожна -мультизадачна”, – поділилась думками дружина президента Олена Зеленська під час відеозвернення до учасників 6-го Українського Жіночого Конгресу, що відбувся 28 листопада 2022 року. 


Цей конгрес – це майданчик, який об‘єднує лідерок та активних діячок, що боряться за права жінки та відстоюють гендерну політику в Україні. Щороку УЖК збирає важливих представників, як українських, так і іноземних,очільників громадських організацій, експертів у галузі прав та захисту, а також усіх небайдужих до проблем гендерної рівності. Він став особливою національною платформою для просування рівноправ’я в Україні.


Жінки займають провідну роль під час війни, адже вони вони стоять поряд із чоловіками виконуючи бойові задачі у лавах Зброєних сил України, вони волонтерять, допомагають та підтримують своїх чоловіків на фронті та продовжують жити, виховувати дітей. Неможливо просто сидіти вдома і чекати поки прийде повідомлення: «Війна закінчилася!», неможливо зачинитися в кімнаті, і на якийсь час перестати жити.  Жінки, які зараз мають власну справу, повинні подолати у собі почуття провини «вижившого». Усе це заради нашого світлого майбутнього, заради вільної та незалежної країни,заради наших дітей та возз’єднання сімей.