Ніжність та сила

Як українські жінки боронять кордони України

Ні для кого не секрет, що гендерна рівність передбачує рівні права між чоловіком і жінкою у всіх сферах життя. Україна, як провідна європейська країна давно відійшла від встановлених стереотипів і може відзначитись досить високим відсотком жінок у ЗСУ. За останні п’ять років жінок у ЗСУ зросло майже вдвічі, а у листопаді 2022 року Міністр оборони зазначив точну цифру «Наразі в Збройних силах служать 59786 жінок. Серед них 41 тисяча — військовослужбовці та 19 тисяч — цивільні працівниці (медикині тощо). Безпосередньо в зоні бойових дій перебувають близько 5 тисяч жінок-військовослужбовиць,» – Олексій Резніков. Тож яка вона ніжність і сталевий характер в одній особистості?


Жінки-воїни від яких захоплює дух
Більше року триває повномасштабна війна і 9 років, як росія вперше почала збройну агресію проти України. З того часу українському народу дуже добре вдалось познайомитись не тільки з героями, але і з героїнями, які кожного дня захищають землю і виборюють право життя на ній.

  1. Юлія Паєвська (позивний “Тайра”)
    Військовослужбовиця, спортсменка та волонтерка, була командиркою підрозділу “Янголи Тайри”, парамедикинею. Наразі обіймає посаду Уповноваженої з питань реабілітації учасників бойових дій. Також 6 днів тому Юлю Паєвську нагородили премією International Women of Courage (“Відважні жінки світу”), яку призначає та надає виключно Держдепартамент США. 
Фото: з відкритих джерел
  1. Катерина Поліщук (позивний “Пташка”)
    Про “Пташку” — парамедикиню з “Азовсталі”, яка пробула всі дні на заводі, лікуючи важко поранених, та згодом потрапила у полон — українці вперше дізналися завдяки мелодійному співу дівчини. Сама Катерина полюбляла співати різні українські пісні для підняття військового духу.
Фото: з відкритих джерел
  1. Євгенія Емеральд (позивний “Жанна д’Арк”)
    Одна з тих у якій поєднується краса та незламність — Євгенія Емеральд з позивним “Жанна д’Арк”, яка служить у полку спеціального призначення НПУ “Сафарі”. Коли 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна, жінка, не вагаючись,залишила ювелірний бізнес і вирушила захищати рідну Батьківщину.
Фото: з відкритих джерел

Це мала частина тендітних, але войовничих жінок, які безсумнівів стали на захист своєї країни і гідно її захищають, руйнуючи стереотип «слабка стать».