Гендерна нерівність часто зустрічається в суспільсті, але це зовсім не те, що повинно бути у сучасному світі. Сформовані та розповсюджені певною культурою уявлення дуже часто бувають хибними. Це бачення підсвідомо впливає на кожну людину.
Кожен хоча б раз у житті чув: «ну вона ж дівчинка» або «він хлопчик, це нормально». Все вище перелічене формується та допускається суспільством. Та чиє це каноном, на який треба рівняться? Такі і деякі інші стереотипи – це те, що не може бути у нашому соціумі. Гендерна нерівність лише шкодить людям. Чи стануть від неї щасливішими? Чи допоможе це якось суспільству? Чи варто взагалі транслювати цю нерівність?
Найпоширеніший спосіб зображення гендерних стереотипів у маси – це реклама. Замовники для залучення аудиторії постійно використовують шаблонні зображення моделей чоловіка та жінки. Але дане зображення – брехня, яка в реальності абсолютно інша. Багато країн світу боряться з такою рекламою на законодавчому рівні, аби їх народ не споживав ці шаблонні моделі.
8 січня 2022 року в • Україні набрав чинності Закон N°1750-IX «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» Тепер в Україні штрафують за демонстрацію у рекламі переваги однієї статі над іншою, стереотипних ролей жінок та чоловіків, насильства за ознакою статі, тіла людинилише як сексуального обʼєкта. Це лише початок боротьби з цією проблемою, проблемою рамок, проблемою ґратів, проблемою закованого комфорту людей.