Дискримінація прав жінок

Фото: з відкритих джерел

Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок – слабке місце в міжнародному визнанні. У ній визначено поняття дискримінації щодо жінок і план дій на національному рівні із викоріненням цієї дискримінації.
Історично вона була прийнята у грудні 1979 року, але фактично набрала чинності з вересня 1981 року. Ця Конвенція – це єдиний міжнародний документ, присвячений правам жінки. Станом на 2019 року Конвенцію ратифікували 189 країн та дотепер ще деякі країни розглядають це введення.


Тамара Злобіна, керівниця експертного ресурсу “Гендер в деталях”‎, коментує: «Важливо розуміти, що гендерна дискримінація – це не просто упередження на основі статі. Це дисбаланс у доступі до влади і ресурсів, в якому одна група є привілейованою (чоловіки), а інша –дискримінованою (жінки). Дискримінація і експлуатація жінок є основою патріархального соціального ладу, в якому публічна сфера, влада і ресурси закріплені за чоловіками, а жінкам відведена приватна сфер. Ба більше, жінки вважаються власністю чоловіків. Цей лад формувався тисячоліттями, починаючи від переходу до землеробства і скотарства, коли з’явилися надлишки ресурсів (і ці надлишки почали захоплювати і контролювати фізично сильніші (чоловіки). Вони також мали потребу передавати ресурси у спадок, а для цього треба було контролювати жінок».


Сексизм – це та ж сама гендерна дискримінація, його наслідок – гендерна нерівність, яка проявляється у багатьох суспільних сферах.