Головна »
Valkyrie » Як гендерна рівність впливає на економіку?
Як гендерна рівність впливає на економіку?
Фото: з відкритих джерел
Зараз достатньо часто жінок не «пускають за кермо» управління підприємствами та великим бізнесом. Проводячи співбесіду, роботодавці доволі часто між досвідченою жінкою і досвідченим чоловіком обирають чоловіка на високу посаду. Чому так? Окрім особистого упередження вони стверджують ніби з жінкою буде більше клопотів: рано чи пізно вона піде в декрет на тривалий час, жінки більш чутливі і це буде заважати роботі, вони не вміють так налагоджувати зв’язки як чоловіки. І мало того, що це застарілі кліше, так ще й існує цікава, протилежна цим словам, статистика, на яку ніхто не звертає увагу.
За даними «Ernst & Young», компанії, які на керівних посадах мають більше 25% жінок – прибутковіші щонайменше на 6%, а то і більше.
Дані від McKinsey Global Institute показали: якщо жінок інтенсивніше залучати в економічний розвиток, то до 2025 року світове ВВП зросте на 11%, це 12 трлн долларів.
У дослідницькій книзі Енн Кріттенден «“Ціна материнства: чому найважливіша робота у світі досі цінується найменше” наводиться чудовий приклад. У Бразилії один долар, який контролюється жінкою, так само впливає на виживання дитини, як 18 доларів, що контролюються чоловіком. Тобто жінка краще керує фінансами і більш раціональніше вкладається в дитину, майбутнього громадянина, платника податків.
І ще один дуже простий доказ від мене. Країни з найбільшою гендерною рівністю: Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія. Жінки у цих країнах мають рівні права з чоловіком, хіба ми бачимо у них економічну кризу чи занепад? Вони навпаки є одними з лідерів розвитку. Наукові показники і світовий досвід розвіює міфи про жіночу неспроможність працювати на високій посаді. Але сучасні роботодавці все ще продовжують слідувати стереотипам, тим самим уповільнюючи наш прогрес.