Понад 200 тисяч Українців приїхали в Канаду після початку масштабного російського вторгнення 

Понад 200 000 громадян України в’їхали до Канади за гуманітарною візою CUAET наземним або повітряним транспортом у період з 1 січня 2022 року до 9 квітня 2023 року, повідомляє Агенція прикордонної служби Канади. За даними канадського уряду,  Канада отримала понад 900 тисяч заявок на візу CUAET, і схвалила 665,777 заявки станом на квітень 2023 року.

Загальна статистика щодо дії програми CUAET, квітень 2023 року. Джерело: департамент уряду Канади у справах імміграції, біженців і громадянства

Як повідомлять у ЗМІ “New Canadian Media”, наразі Канада стикається з найбільшою хвилею української імміграції за всю історію країни. Однією з причин популярності країни для Української міграції газета називає привабливість безпечної географічної віддаленості Канади від Росії та наявність найбільшої Української діаспори у світі.

Канада є улюбленим напрямком з кількох причин. По-перше, у Канаді найбільша українська діаспора у світі. Тобто в Канаді більше українців, які живуть за межами України, ніж у будь-якій іншій країні.  По-друге, Канада дуже далеко від Росії, і в Північній Америці люди почуваються набагато безпечніше, ніж у Європі.

З часу закінчення Другої світової війни українцям ніколи не було так легко приїхати до Канади, як зараз. CUAET дозволяє громадянам України та членам їхніх сімей приїхати до Канади на термін до трьох років. Українці можуть подавати документи на безкоштовну гостьову візу та відкритий дозвіл на роботу чи навчання” Пише Юрій Уманський, журналіст “New Canadian Media” 

Як Канада допомагає Українцям під час масштабного російського вторгнення 

Після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року мільйони українців були вимушені покинути власні домівки.

Також читайте: “Українець будує нове життя в Канаді та підтримує Батьківщину під час російського вторгнення”

Уряд Канади анонсував програму CUAET для екстреного в’їзду українців на територію країни 3 березня 2022 року, тимчасову фінансову допомогу та доступ до чисельних послуг з поселення й адаптації, “За допомогою канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET) громадяни України та члени їхніх сімей можуть подати заяву на отримання візи для тимчасового проживання для поїздки та тимчасового перебування в Канаді” – повідомляється на офіційному урядовому веб-сайті програми CUAET.

Зустріч Українців в аеропорту Річардсон у Вінніпезі 23 травня 2022 року. Джерело: David Lipnowski/The Canadian Press

Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки є найшвидшим, найбезпечнішим та найефективнішим способом для українців приїхати до Канади, спрощуючи поточні вимоги щодо віз та подорожей. Також 23 березня 2023 року Уряд Канади повідомив про продовження канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET) до 15 липня 2023 року.

Рекомендовані статті