
(Міністр оборони США Ллойд Остін. Скриншот: з відео )
Про це заявив голова Пентагону Ллойд Остін під час зустрічі у форматі “Рамштайн”.
“Я дуже радий, що США оголосить про новий пакет безпекової допомоги для України, обсягом у 200 мільйонів доларів”, – заявив Остін.
У той час на своїй офіційній телеграм сторінці Президент України зазначив:
“Україна може вистояти. Вистоїть. Утім, важливо вибити зброю з рук нашого ворога. У чому сильні сторони Росії? Якщо чесно, лише в тому, що вони можуть руйнувати життя. Росія більше нічого не здатна робити. Донор безпеки? Ні. Контрибутор розвитку? Ні. Політичний полюс? Ні. Джерело економічного зростання? Ні. Терорист? Так. Єдине! Що загрожує і Україні, і багатьом іншим націям. Треба вибити цей інструмент із рук Росії – інструмент терору. Відповідь – протиповітряна оборона та інші види озброєнь”.
У загальний пакет допомоги від США увійшли боєприпаси для нових систем ППО, які незабаром буде доставлено до України, ракетні та артилерійські боєприпаси, а також високоточні авіаційні боєприпаси та озброєння для протидії російським дронам.
Остін наголосив, що завдяки цьому загальна вартість військової допомоги Україні від США з початку повномасштабного вторгнення РФ зросла до 43,9 млрд доларів.
Варто нагадати, що США передадуть Україні тисячі одиниць конфіскованої в Ірану зброї та боєприпасів, які допоможуть у боротьбі проти агресії РФ. Водночас ООН вимагає, щоб вилучену зброю знищували або зберігали.