Зміна оборонної концепції НАТО — «стримування шляхом недопущення» окупації

Повномасштабна війна в Україні, а саме воєнні злочини російських військ на тимчасово окупованих територіях України, стали поштовхом для змін у захисті  країн-членів Північноатлантичного альянсу, йдеться у статті  видання  The New York Times. 

Польща та країни Балтії  у разі нападу Росії на їх території не хочуть ризикувати будь-яким періодом російської окупації після звірств російської армії на тимчасово окупованих територіях України. Тому, концепція “стримування шляхом удару у відповідь”  змінюється на “стримування шляхом недопущення”. 

Фото: з Facebook сторінки НАТО https://www.facebook.com/NATO?locale=uk_UA

Раніше, у разі вторгнення, оборонна стратегія передбачала, що країна, у яку вторглися, буде самостійно протистояти ворогу, допоки союзні сили не приєднаються для допомоги. Однак, як зазначає  The New York Times, нова концепція має на меті не допускати окупацію шляхом збільшення постійного військового контингенту НАТО біля кордонів з РФ,  інтеграцію воєнних планів США та союзників, збільшення військових витрат,  вищі вимоги до союзників щодо наявності певних видів сил і техніки для ведення бою, у разі необхідності, у заздалегідь відведених місцях.

Крім потужного захисту, така стратегія передбачає стати більш помітною для Росії, що є ключовим елементом стримування.

За інформацією  The New York Times, на наступному саміті НАТО, що відбудеться у липні цього року, буде погоджено новий план витрат. На оборону  планують виділити мінімум 2 % ВВП, проте, враховуючи труднощі Росії в Україні, якщо великі країни витрачатимуть від 2,5 до 3 відсотків ВВП на військову оборону протягом наступного десятиліття, цього має бути достатньо.