Президент Бразилії запропонував створити аналог «Великої двадцятки» для припинення війни в Україні

Фото: Радіо Свобода

16 квітня президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва закликав лідерів Китаю та Об’єднаних Арабських Еміратів створити групу, яка б була подібною до G20.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на “El Tiempo“.

Відомо, що до складу також було запропоновано долучити країни Латинської Америки.

Окрім цього, очільник запевнив що, на відміну від західних держав, ні Китай, ні Бразилія не запровадили санкції проти Росії і намагаються позиціонувати себе, як посередники у припиненні війни. У свою чергу ОАЕ зайняли позицію нейтралітету в конфлікті, хоча і приймали велику кількість російських бізнесменів. 

«Вчора я говорив з еміратським шейхом Мухаммедом бен Заїдом Аль Нагаяном про війну. Я говорив з президентом Китаю Сі Цзіньпіном про мир. І я думаю, що ми знаходимо людей, які воліють говорити про мир, а не про війну. Я думаю, що ми досягнемо успіху”, – повідомив лідер Бразилії.

Додамо, що, як зазначає “El Tiempo”, глава держави звинуватив США і Європу в затягуванні конфлікту, сказавши, що “рішення про війну було прийнято двома країнами”.

“Президент Путін не бере на себе ініціативу зупинитися, Зеленський не бере на себе ініціативу зупинитися. Європа і США продовжують сприяти продовженню цієї війни. Ми повинні посадити їх за стіл переговорів і сказати їм: “Досить”, – сказав він.