Росіяни хотіли стати українцями: в Іспанії викрили агенцію, яка фальсифікувала документи

В іспанському місті Торрев’єха заарештували групу людей, які підробляли документи для отримання тимчасового захисту громадян України.

Про це повідомляє El País.

Фото: ELESPAÑOL

Деталі справи

У ході поліцейської операції затримано 3 осіб, причетних до змови і ще 16 осіб, які використовували фальшиві документи, щоб отримати пільги, призначені для українців.

За даними видання, основною метою керівників агентства було приховати національність вихідців з Росії, «щоб уникнути будь-яких претензій з боку своєї країни», і таким чином обійти вербування для участі у війні в Україні.

Троє співробітників цього закладу, двоє чоловіків і жінка, іспанець і двоє румунів, змінювали бажаючим російське громадянство на українське за певну суму грошей – від 3000 до 5000 євро.

Всього поліцейським вдалося вилучили 23500 євро готівкою.

Фото: theleader

Для підробки документів використовувалася спеціальна апаратура, печать та папери.

Згідно з джерелами, розслідування завели на початку березня після виявлення фальшивих документів двох громадянок РФ, які стверджували, що є українками. Робили вони це для того, щоб скористатися допомогою, яку надає тимчасовий захист для переселенців з України.

Арешт винних

Трьох затриманих, головних виконавців змови, передали в розпорядження поліції. Їх звинувачують у підробці документів, сприянні нелегальній імміграції та членстві у злочинній організації.

Інших затриманих відпустили після їхніх свідчень у відділі поліції.

Розслідування все ще триває, і не виключені подальші арешти після належної перевірки та аналізу великої кількості даних, як фізичних, так і цифрових, у документах, вилучених у поліцейських протоколах.