«Путін помиляється у своїх розрахунках. Він хотів послабити НАТО, а домігся протилежного», – Шольц

Фото Ken Mürk/ERR

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час пресконференції у Таллінні заявив, що Путін прорахувався і замість того, щоб послабити НАТО лише зміцнив його. Він також зазначив, що Росії вже варто вивести війська з території України.

Як повідомляє ERR, сьогодні до Талліна завітали канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш і прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте.

Під час пресконференції лідери Естонії, Німеччини, Литви та Латвії здебільшого обговорювали питання України. Всі представники країн запевнили, що будуть допомагати Україні скільки того буде потрібно. «Разом з країнами Балтії, Європейським Союзом і міжнародними партнерами ми продовжуємо твердо бути на боці України і будемо допомагати Україні, скільки буде потрібно. Росія повинна зрозуміти, що ця війна безглузда, і вона повинна вивести свої війська», – сказав Шольц. Кая Каллас зазначила: «Естонія продовжить підтримувати Україну зброєю, амуніцією та навчанням військових». Каріньш погодився з висловлюваннями Калласа та Шольца на тему українсько-російської війни. Він вказав на те, що внаслідок агресії Росії, Захід отримав можливість зблизитися та зміцнити свої союзи з регіоном.

У ході зустрічі було обговорено питання підготовки до липневого саміту НАТО та забезпечення європейської безпеки.