Плани Великої Британії на закупівлю боєприпасів для України

Світлина: Landlord.
На сайті британського уряду було опубліковано перелік запланованих закупівель. Серед них є далекобійні ракети, дальність яких сягає від 100 до 300 кілометрів.


Закупівля планується Міжнародним фондом для України, яким керує Міноборони Великої Британії. До нього наразі долучені Норвегія, Нідерланди, Данія, Швеція, Ісландія та Литва. Уже зібрано понад 587 мільйонів євро.
За даними щоденного українського інтернет-ресурсу «Фокус» документ був опублікований ще 14 квітня, але медіа звернули увагу лише нещодавно.
Як зазначає Громадське, основні вимоги до ракет полягають у тому, що вони мають запускатися із землі, води або повітря. А їх корисне навантаження має складати від 20 до 490 кілограмів.
«Окрім цього, ракети повинні мати низьку ймовірність перехоплення, навігаційну систему, можливість планування місій і засоби проникнення через протиповітряну оборону», – повідомляється у матеріалі. І додається, що вони вже повинні бути готові та сетрифіковані.
Також було оголошено про закупівлю інженерної техніки та тягачів з метою підвищення мобільності української армії. Ось детальний перелік цієї зброї:
– засоби прориву мінних полів: мінні катки й мінні трали на всю ширину та ширину гусениці для основних бойових танків — Т-72, Leopard 1, Leopard 2, а також броньовані машини розмінування;
– бронетранспортери-мостоукладачі та пускові установки будь-яких розмірів;
– середньобалкові мости: від 9 м до 31 м, із мінімальною військовою вантажопідйомністю (MLC) — 70 (T);
– мостові пускові установки матеріально-технічної підтримки та багаторазові мости: від 40 до 80 м, із мінімальною військовою вантажопідйомністю (MLC) — 70 (T);
– транспортери важкої техніки, здатні перевозити основні бойові танки.
Техніка для посилення української протиповітряної оборони, що планувалося закупити до 26 квітня:
– датчики для виявлення та відстеження крилатих ракет, що низько летять (<50 м), безпілотників та / або балістичних ракет;
– сенсорні гармати ППО для ураження дронів, що низько летять, і крилатих ракет;
– снаряди повітряного розриву для систем ППО (30 мм, 35 мм, 40 мм);
– експедиційні загородження для захисту об’єктів критичної інфраструктури — військові габіони (розбірні сітчасті контейнери) будь-якого розміру.