У столиці Литви, Вільнюсі, будуть представлені найкращі твори мистецтва, які раніше експонувалися в Галереї мистецтв у Львові

З нагоди 700-річчя заснування міста, у Вільнюсі відбулася виставка шедеврів з колекції Львівської національної галереї імені Бориса Возницького. Виставка включає 33 видатні твори європейських художників зі збірок Львівської національної галереї. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор музею Тарас Возняк.

Зі звіту директора Палати Князів стало відомо, що евакуація музейної колекції з України стала серйозною проблемою під час війни. Було витрачено значні кошти на перевезення творів мистецтва до іншої країни, зокрема до Німеччини. Гете-Інститут та Стабілізаційний фонд культури та освіти 2022 Міністерства закордонних справ профінансували цей процес.

ukrinform.ua

На щастя, збірку вдалося зберегти, і тепер на виставці можна побачити 33 найвідоміші твори європейських художників XV-XX століть з колекції Львівської національної галереї ім. Бориса Возницького.  

Ці шедеври мають значення для культурної спадщини не лише Литви, а й для всього світу, оскільки більшість з них належать до різних періодів європейського мистецтва, таких як готика, ренесанс, маньєризм, бароко, класицизм, романтизм та модернізм.