Сила Олени Зеленської: чому перша леді України потрапила до списку 100 найвпливовіших людей журналу Time

Олена Зеленський журнал Time, 2023 рік

Нещодавно перша леді України Олена Зеленська увійшла до 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time. Це визнання є свідченням її невтомної роботи з просування соціального добробуту, гендерної рівності та культурної дипломатії в Україні та за її межами.

З моменту вступу на посаду першої леді у 2019 році Зеленська взяла за мету підтримувати вразливі групи українського суспільства, зокрема дітей з особливими потребами. Вона підвищила обізнаність про проблеми, з якими стикаються ці діти та їхні родини, і працювала над тим, щоб вони мали доступ до необхідних ресурсів. 

Однією з ключових ініціатив Зеленської стало створення проєкту «Я – людина», який спрямований на підтримку дітей з особливими потребами та сприяння їх інтеграції в суспільство. Проєкт надає платформу для батьків дітей з особливими потребами, щоб спілкуватися один з одним і ділитися своїм досвідом, а також доступ до інформації та ресурсів, щоб допомогти їм зорієнтуватися у викликах виховання дитини з особливими потребами.

Зеленська також працює над покращенням доступу до охорони здоров’я та освіти для дітей з особливими потребами в Україні. Вона виступала за збільшення фінансування програм спеціальної освіти та за розвиток практики інклюзивної освіти, яка дозволяє дітям з особливими потребами навчатися разом зі своїми однолітками у звичайних школах.

Олена Зеленська в Ізраїлі відвідала школу для учнів зі складними формами інвалідності, 2020 рік

Зеленська зробила конкретні кроки для підтримки дітей з особливими потребами. Зокрема вона організувала щорічний інклюзивний літній табір, який збирає дітей з особливими потребами з усієї України. Вона також працює над підвищенням обізнаності про важливість раннього втручання та діагностики для дітей з особливими потребами, щоб гарантувати, що вони отримають необхідну підтримку якомога раніше.

Загалом, робота Олени Зеленської в інтересах дітей з особливими потребами в Україні справді змінює життя сімей по всій країні. Завдяки своїй адвокації, підтримці та лідерству вона допомагає створити більш інклюзивне суспільство для всіх українців.

Олена Зеленська соціальний проект “Без обмежень”, 2021

Зеленська також активно виступає за права жінок і гендерну рівність в Україні. Вона використовує свою платформу для підвищення обізнаності про такі проблеми, як домашнє насильство, гендерна дискримінація та гендерна різниця в оплаті праці. Вона також працює над просуванням жіночого лідерства та підприємництва, визнаючи важливу роль, яку жінки відіграють у розбудові сильного та успішного суспільства.

Однією з ключових ініціатив Зеленської стало підвищення обізнаності про проблему домашнього насильства в Україні. За даними Організації Об’єднаних Націй, кожна третя жінка в Україні зазнавала фізичного чи сексуального насильства протягом свого життя, і ще більше стикаються з емоційним та економічним насильством. Зеленська використала свою платформу, щоб виступити проти домашнього насильства та закликати до посилення законів і політики для захисту жінок від насильства.

Олена Зеленська на заході присвяченому проблемі домашнього насильства, 2020

Зеленська також виступає за права жінок на робочому місці. Вона виступала за рівну оплату та заохочувала жінок обіймати керівні посади в приватному та державному секторах. У країні, де жінки складають лише 30% парламенту та займають лише 11% керівних посад у 100 провідних компаніях, зусилля Зеленської щодо сприяння жіночому лідерству та підприємництву є критично важливими. Зеленська також запустила програму надання мікропозик жінкам-підприємцям і підтримала створення притулків для жінок, щоб надати безпечний притулок жертвам домашнього насильства.

Зеленська працює над підвищенням обізнаності про гендерні стереотипи та упередження в українському суспільстві. Вона виступає проти шкідливих гендерних норм, які увічнюють дискримінацію, і закликала до більшого представництва жінок у ЗМІ та мистецтві.

Загалом робота Олени Зеленської щодо гендерної рівності в Україні має значний вплив на життя українських жінок. Завдяки своїй адвокації, підтримці розширення прав і можливостей жінок і зусиллям щодо підвищення обізнаності про гендерні проблеми, вона працює над створенням більш справедливого суспільства для всіх українців.

За межами України Зеленська була послом української культури та мистецтва. Вона працює над просуванням української літератури, музики та кіно на міжнародній арені, сприяючи підвищенню обізнаності про багату культурну спадщину України та її внесок у світ.

Окрім роботи в Україні, Зеленська є ключовою дипломатичною фігурою у відносинах України з іншими країнами. Вона представляла Україну на великих міжнародних заходах, таких як Генеральна Асамблея ООН, і працювала над зміцненням зв’язків з іншими країнами через програми культурного обміну.

Олена Зеленська відвідала 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, 2022

Загалом, включення Олени Зеленської до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time є свідченням її відданості та наполегливої праці у просуванні соціального добробуту, гендерної рівності та культурної дипломатії в Україні та за її межами. Її зусилля мають значний вплив на життя багатьох українців, і її робота продовжує надихати інших у всьому світі працювати над більш інклюзивним суспільством.