“Для нас головне не втратити медійний ринок”, – Олександр Ткаченко, міністр культури і інформаційної політики України

Після закінчення війни з РФ кількість гравців на українському медіаринку поменшає, а сам ринок дуже непросто відновлюватиметься.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна.

Фото:oleksandr.tkachenko.ua / Facebook

Ми зараз з колегами, в тому числі за допомогою наших західних партнерів, будемо робити ресерч (дослідження- ред.) стосовно прогнозів. Безперечно буде переформатування ринку, багато медіа або закриються або змінять свій профіль, акценти. Для нас головне не втратити медійний ринок, тому що падіння на різних його сегментах відрізняється. Найбільше падіння в телебаченні. Тому точно можна сказати, що кількість гравців буде менша, а сам ринок буде дуже непросто відновлюватись”, – говорить Олександр Ткаченко.

Міністр також наголосив на потребі підтримки медіаринку з боку держави та країн-партнерів. Проте чи буде держава підтримувати розвиток незалежних засобів масової інформації, Олександр сказав, що поки не може нічого сказати.

Одна з причин занепаду медійного ринку — це отримування необхідної інформації із соціальних мереж, зокрема з Telegram. Сам Telegram знаходиться поза зоною регулювання.

“Я думаю, що дискусія стосовно того, чим є Telegram і як налагодити співпрацю з суспільством не через розсилку повідомлень в месенджері, а через нормальну співпрацю — це певний виклик, який стоїть в тому числі й перед нами“, – відповідає Олександр Ткаченко.

Раніше голова Мінкульту заявляв, що  збитки у сфері культури через війну в Україні досягли близько $ 7 млрд.