Що не так із "Немо" та його власниками: знущання над тваринами, співпраця з росією та порушення законів

Благодійна організація із захисту тварин UAnimals закликала заборонити дельфінарії через жорстоке поводження з братами нашими меншими. Причиною стало те, що в одеському дельфінарії «Немо» та Nemo Hotel Resort & SPA продовжують знущатися над тваринами. Одним із власників мережі є скандальний депутат Одеської міської ради Андрій Кисловський.

Ми зібрали усі зашквари мережі дельфінаріїв «Немо».

Фото: Аквапарк Одеса

Хто власник?

Кисловський Андрій В’ячеславович – український політик і депутат Одеської міськради 7 скликання від політичної партії “Довіряй справам”. Був членом забороненої нині Комуністичної партії України.

Народився в Одесі, навчався на інженера-судновода. За фахом ніколи не працював.

Є членом постійної депутатської комісії з питань транспорту, дорожнього господарства, зв’язку та морегосподарського комплексу.

У 2014 році Кисловський виступав на мітингу “Антимайдан” в Одесі.

У 2017 році отримав звання «Найгіршого депутата Одеси» з найбільшим негативним рейтингом.

Також у його власності знаходяться десятки дельфінаріїв, готелів та SPA.

Фото: Telegraf

Скандал із морськими котиками

У соцмережі потрапили відео, на яких блогери-мільйонники граються з морськими котиками. На одному з них можна помітити виснажену тваринку з червоними очима. Все це відбувається в готельному номері Nemo Hotel Resort & SPA в Одесі.

Поруч з готелем є дельфінарій. Тож, не складно здогадатися, звідки взяли тварин для безжального створення контенту.

Підлеглі Кисловського на звинувачення відповіли, що їхні дельфіни – це «соціальні істоти», народжені серед людей, і спілкування з ними – життєва потреба.

Доктор біологічних наук, Павло Гольдін, таке твердження спростував:

Контакт людини з дикою хижою твариною небезпечний для обох учасників. А природним оселищем морських котиків є океан й океанські береги. Утримання великої дикої тварини в готелі – це знущання над нею.

Створення фото й відео з дикими тваринами поза межами зоопарків, цирків та дельфінаріїв заборонено законом України.

Наразі відомо, що одеські поліціянти розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 299 Кримінального кодексу України.

Фото: freepik

Народження під час виступу та уникнення перевірок

Окрім цього, мережа дельфінаріїв «Немо» була помічена за численними порушеннями щодо тварин.

Наприклад, у 2018 році під час чергового шоу самка дельфіна народила дитинча. Тоді люди почали аплодувати та радіти. Але, напевно, вони не знали, що це суворе порушення норм утримання дельфінів в умовах неволі.

Дельфінарій неодноразово відмовляв у перевірці як екологічним інспекціям, так і громадським активістам. Тож, пересвідчитися остаточно, як утримуються тварини, ніхто не може. І це є великою проблемою.

За словами директора з розвитку мережі Фазіля Аскерова, про тварин добре піклуються, у них немає жодних порушень. Але чому тоді не допустити держоргани для простої перевірки? Чесність керівників закладу викликає сумніви.

Фото: freepik

Спонсорування російської агресії

Дельфінарії, готелі та SPA мережі «Немо» знаходяться в різних містах України, включно з анексованим Кримом. Але також депутат Кисловський має ідентичні бізнеси в Росії, Казахстані, Білорусі й Таїланді.

Щодо кримських дельфінаріїв, то одразу після анексії вони були закриті, але згодом перереєструвалися згідно з російським законодавством. У результаті, дельфінарії «Немо» знову відкрилися в Алушті та у Феодосії.

З дельфінаріями в росії ситуація схожа. Наприклад, на початку літа 2014 року один із них почав функціонувати в нижньому новгороді. Тоді дельфінарій позиціонував себе як філіал і його можна було знайти на офіційному сайті «Немо». Наразі він зник із сайту й перейменувався в “Нижегородський дельфінарій”.

Податки з цих бізнесів перераховуються до країни-агресора, звідки потенційно йдуть на фінансування російської армії, а отже й на ракети, і кулі, які вбивають український народ.

Фото: freepik

Незаконне будівництво та порушення екологічних норм

Дельфінарій «Немо» працював і в Києві. Однак, улітку 2017 року його закрили за шахрайство в особливо великих розмірах. Будівля столичного дельфінарію була споруджена незаконно.

Печерський районний суд Києва наклав арешт на земельну ділянку, на якій був розташований «Немо».

Хоча заклад повинен був закритися ще в далекому 2013 році, коли Господарський суд Києва наказав знести дельфінарій самочинно. Кисловський та співвласники таке рішення проігнорували й бізнес продовжував знущатися з тварин ще 4 роки.

Водопостачальне підприємство “Київводоканал” також скаржилося на «Немо» і відключило дельфінарій від міської каналізаційної системи у 2016 році.

За словами директора розрахункового департаменту “Київводоканалу” Валерія Люліна, власники постійно порушували договірні відносини, а саме: самостійно відновлювали водопостачання та водовідведення. Стічні води від «Немо» незаконно скидались у каналізацію. Окрім цього, було виявлено наднормативний вміст забруднювальних речовин.

Власники дельфінарію свідомо шкодили екології Києва.

Фото: freepik

Що робити?

У багатьох країнах світу давно заборонені дельфінарії. Часто це відбувається під впливом громадськості або внаслідок неналежних умов утримання. Якщо на друге ми ніяк не можемо вплинути, то закликати закрити дельфінарії цілком можливо.

Петиції про заборону дельфінаріїв та посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами:

https://petition.president.gov.ua/petition/190146

https://petition.president.gov.ua/petition/184742