Євробачення-2023: хто з учасників відкрито підтримує Україну

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Ліверпулі, де виступатимуть представники 37 країн.

У 2022 році майже кожен учасник або казав про війну в Україні, або підіймав український прапор. На сьогодні ситуація не змінилася. Багато учасників цьогорічного Євробачення також підтримують Україну.

Кажучи про підтримку, не мається на увазі будь-яке згадування нашої країни у медіапросторі від того чи іншого представника. Йдеться про чітку позицію, конкретні слова та дії, в яких зрозуміло, хто ворог і агресор.

Тому, пропоную ознайомитися із учасниками різних країн, які активно підтримують Україну.

Фото: wikipedia

Литва: нагадування про війну та щира підтримка України

Співачка Monika Linkyte представлятиме Литву на музичному конкурсі Євробачення-2023 із піснею “Stay”.

Вона неодноразово підтримувала Україну. На пресконференції в Ізраїлі Моніка привернула увагу до війни:

Привіт усім, я Моніка з Литви. Я сподіваюсь, ви ще дізнаєтесь про цю маленьку країну. Литва справді дуже красива, у нас багато лісів, багато дерев, але найбільш прекрасним є те, що ми вільні, нашій свободі понад 30 років. Проте, є країни, які наразі не є вільними. На мою думку, ця тема набагато важливіша, і я вважаю, що кожен з вас повинен про це думати. Слава Україні!
Monika з групою Tvorchi, представниками України на Євробаченні-2023/
фото: Леонід Поліщук

Також дівчині дуже сподобалась наша цьогорічна пісня від гурту Tvorchi. Про це вона каже в другому випуску Щоденників Євробачення, які виходять на ютуб-каналі Євробачення України.

Мені припав до душі виступ Творчі. Україна принесла на Євробачення вже дуже багато гарних пісень. І цей рік не виключення, – сказала Моніка.

Естонія: благодійні виступи та допомога нашій армії

Представниця Естонії Alika зі своєю піснею “Bridges” виступатиме на Євробаченні цього року.

20-річна дівчина відкрито підтримує Україну.

На початку повномасштабного вторгнення Аліка співала українською, а також на своєму благодійному концерті “Слава Україні” зібрала кошти на закупівлю автомобілів швидкої допомоги.

Фото: ALIKA

Благодійні концерти артистка робила не один раз. На одному з них дівчина заспівала пісню групи Океан Ельзи “Обійми”.

Це відома українська пісня про те, що ми повинні триматися разом і що прийде день, коли закінчиться війна. Молімося всі за Україну! – сказала Аліка Мілова.

У річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну на своїй сторінці в Інстаграм Аліка написала:

Один рік тому я прокинулася дуже рано, бо в мене був концерт у Ківіолі присвячений Дню Незалежності Естонії. В першу хвилину пробудження побачила новини й подумала “Мій рідний український народе, мої рідні. Залишайтеся сильними».

Весь день я плакала, відчувала себе порожньою всередині й вже бажала, щоб це закінчилося. Рік минув, а війна все ще триває. Щодня гинуть невинні українці. Це розбиває моє серце. Ми ще можемо підтримувати Україну не тільки фізично, але й морально.

Хай живе Естонія! Слава Україні!

Молдова: поразка росії та пісня про війну

Pasha Parfeni, представник Євробачення-2023 від Молдови, завжди підтримував Україну та закликав до миру.

У 2019 році хлопець брав участь в українському вокальному шоу “Голос країни”. Він виконав популярну пісню Майкла Джексона “You are not alone”. І додав, що в Україні відчуває себе як вдома.

У травні 2022 року співак випустив трек на підтримку України “Не стріляй”, закликаючи росіян піти з української землі.

Паша впевнений, що Україна вже перемогла у цьому конфлікті.

Війна росії проти України вже фактично програна. Україна з доблестю захищає не лише свою державу, а й Молдову. Насправді вони захищають свободу всього цивілізованого світу, наше право самим вирішувати, як далі жити, – написав він в Інстаграм.

Артист багато разів закликав своїх підписників допомагати Україні: донатити, бути гостинними та приймати біженців до себе. Також був одним із перших, хто просив відключити росію від SWIFT.

Паша Парфеній має українське коріння та пишається цим.

Сьогодні весь вільний світ почувається Українцем. Сьогодні українське коріння – це привід для гордості. Я пишаюся, що моя бабуся родом з України. Трагедія України – це моя особиста трагедія, – каже співак.
Фото: pashaparfeni

Інші країни

Виділяючи цих трьох представників різних країн, ми не кажемо про те, що інші учасники не підтримують Україну.

Крім названих конкурсантів, можна виділити хлопців з гурту Joker Out, які представлятимуть Словенію цього року. В інтерв’ю 24 Каналу вони розповіли, що їх любов до конкурсу почалася з пісні “Дикі танці” Руслани, яка представляла Україну у 2004 році.

Також бенд заспівав пісню “SHUM” української групи Go_A в тому ж етері.

Звичайно, ми підтримуємо тільки Україну. Краще часи ще настануть. Carpe diem (ред. ловіть мить). Щодня. І як ми співаємо у своїй пісні: “Живіть на повну, ніби завтра не буде”.
Представники України, Словенії та Молдови / фото: twitter

Цьогорічний представник Бельгії – Gustaph, був у Києві за 2 місяці до вторгнення. Про це він написав 24 лютого 2022 року в Інстаграм та підтримав Україну.

А в інтерв’ю 24 Каналу у своєму зверненні до українців сказав:

Я просто знімаю перед вами капелюха, бо ви демонструєте стільки мужності в цій боротьбі. Я вдячний вам за таку сміливість, за гумор, за концерти в метро – це показує велику волю. Ця хоробрість та сила надихають.

Я вірю, що ми всі в Європі зможемо продовжувати допомагати вам. І я сподіваюся, що війна якнайшвидше завершиться, щоб ви могли прожити своє життя так, як хочете.
Фото: MyMusicSheet

Нагадаємо, Євробачення-2023 відбудеться 9, 11 і 13 травня. Представники України виступлять у фіналі під 19 номером.