ЯК АДАПТУВАТИСЯ ПЕРШОКУРСНИКУ В УНІВЕРСИТЕТІ?

Кожного року восени тисячі вчорашніх школярів вступають до ВНЗ і стають першокурсниками. Вступивши на перший курс університету, вчорашній випускник опиняється в доволі-таки незвичному для нього середовищі, адаптуватись в якому йому треба в найкоротший термін. До того ж, більшість абітурієнтів вступає до інших міст, тому мимоволі людина проходить подвійну адаптацію. Я, як і багато інших, пройшов цей шлях, і сьогодні з радістю можу поділитися власним досвідом. 

В університеті людина продовжує й надалі соціалізуватися в товаристві, визначається з фахом, способом життя, життєвими пріоритетами та амбіціями на подальше життя. Першою порадою для успішної адаптації буде те, що треба прагнути до самостійності, адже всі рішення і подальші кроки залежать лише від від власної усвідомленості людини. 

Перший курс закарбовується у пам’яті майже кожного студента, адже саме на першому курсі він стикається з багатьма труднощами, які доведеться йому долати самостійно. Тому і не дивно, що перший час студент вітає в ілюзіях від того, що нервове ЗНО позаду, що творчій конкурс і конкурсний відбір вже позаду, а значить, що попереду щасливі і безтурботні студентські роки. Але важке ще попереду. З власною досвіду пораджу проявляти комунікабельність і соціалізацію зі своїми одногрупниками, бо це твій колектив, з яким пліч-о-пліч вчитись чотири роки. Намагайся бути дружелюбним і відкритим до спілкування. 

На першому курсі намагайся не прогулювати без поважної причини заняття. Варто вивчити розташування аудиторій, місцезнаходження гардеробу, деканату, бібліотеки та навіть їдальні. Це допоможе в майбутньому швидко орієнтуватися у теренах університету. 

Будь завжди привітним. Одразу налаштовуй себе на навчання, адже хибно думати,  що студентське життя веселе та безтурботне. Слід розуміти, що за студентами ніхто не бігатиме, аби прийняти залік чи іспит, на який вони не з’явилися або до якого не  були допущені. 

Слід пам’ятати і той факт,  що наявність великої кількості академічних боргів може понести за собою і  відрахування, особливо якщо студент вчиться на бюджетній формі навчання. На перший час все ж варто звільнити себе від думок про кар’єру чи кар’єрне зростання, адже в університет здебільшого приходять, аби вчитися. То ж амбіції краще залишити на старші курси. 

Отже, підсумовуючи можу сказати наступне: яким би важким не був перший курс, завжди залишайся людиною. Пам’ятай, що ти не перший і далеко не останній, хто проходить цю школу життя, яка веде з року в рік до отримання заповітного диплому.

Рекомендовані статті

Інстаграм Телеграм Фейсбук