Україна повернула ще 12 військових з російського полону

Повернення з полону – це те, чого чекають цілу вічність. Але коли цей день настає, він змінює життя. Світло і радість повертаються, любов і турбота зцілюють. Слід бути завжди готовим до цього дня” – Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (відео можна знайти тут) .

Додому з полону повернулося ще 12 українців. 10 військових і двоє цивільних. Серед них п’ятеро важкопоранених.

Від початку широкомасштабного вторгнення з полону звільнено вже 2005 українців.

24 березня Україна добровільно та без жодних умов повернула до росії п’ятьох важкопоранених полонених, які були транспортабельними, що відповідає вимогам міжнародного гуманітарного права.

«Десятеро оборонців належать до солдатського та сержантського складу. Вони були захоплені в полон, зокрема, у боях біля Бахмута, сіл Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, поблизу Кремінної та Червонопопівки на Луганщині. Також повернуто двох цивільних, яких агресор утримував як заручників: із села Липці Харківської області та Маріуполя» – повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Згідно з міжнародною конвенцією, рф має відпустити всіх тяжкопоранених, але держава-агресорка проігнорувала вимоги та відпустила лише п’ятьох, що вкотре доводить небажання рф дотримуватися Женевської конвенції. Це ще раз демонструє цинічність ворога та відсутність інтересу до майбутніх обмінів полоненими різних категорій.

Офіційні джерела повідомляють, що Президент України Володимир Зеленський тримає це питання як одне з пріоритетних на особистому контролі. Загальну координацію українських державних органів та зусиль міжнародних партнерів забезпечує команда Офісу Президента України.