Чорне море, як і Балтійське, має стати морем НАТО - Кулеба

Потрібна комплексна стратегія безпеки країн Чорноморського регіону, а Чорне море має стати тим, чим вже стало Балтійське, – морем НАТО. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на Чорноморській безпековій конференції в Бухаресті.

За словами міністра, Чорне море є прикладом того, як швидко все може погіршитися, якщо нехтувати загрозами, адже Росія роками брязкала зброєю у регіоні.

“Грузія, Україна, Сирія і знову Україна – Москва здійснювала одну жорстоку атаку за іншою. Багато хто на Заході вирішив повірити, що росіяни мають “власну правду”. Але єдина правда полягає в тому, що Росія завжди готувалася до великої імперіалістичної війни з кінцевою метою провести чергову “ялтинську” конференцію, щоб розділити Європу на сфери впливу”, – зазначив Кулеба.

За його словами, майбутній саміт НАТО у Вільнюсі – це правильний час для того, щоб виправити помилки минулого, зробивши рішучі кроки вперед на шляху до членства України в НАТО.

“Гадаю, тепер ми всі розуміємо, що страх – це не стратегія. Настав час розробити комплексну мережу безпеки для всіх країн регіону, які відчувають загрозу від маніяка на свободі. Настав час перетворити Чорне море на те, чим стало Балтійське море: море НАТО”, – наголосив міністр.

Фото: REUTERS/Johanna Geron