Новий король. Нова епоха

Коронація монарха Чарльза ІІІ у присутності 2000 гостей

6 травня відбулася урочиста коронація старшого сина покійної Єлизавети II 74-річного Чарльза III та його дружини Камілли. На святкування було запрошено багато світових лідерів, також були присутні королівська родина та піддані Сполученого Королівства.

(ФОТО: ЕРА)

Запрошеними гостями стали й президент України разом з першою леді, але на захід поїхала тільки Олена Зеленська та прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Урочиста хода до Вестмінстерського абатства розпочалася о 12:20 за Києвом, а служба – о 13:00.

У той час сам Володимир Зеленський не зміг приїхати на коронацію, він у своєму вечірньому зверненні зазначив:

“Сьогодні голова уряду України та перша леді України представляють нашу державу у Сполученому Королівстві, де відбулася коронація короля Чарльза III і королеви Камілли. Від імені всього українського народу я вітаю їх величностей – справжніх друзів України – із цією історичною подією, яка починає нову епоху британської монархії. Бажаю королю Чарльзу III довгих років успішного правління, а народу Сполученого Королівства – процвітання та спільних із нами перемог”.

Варто нагадати, що на коронацію не було запрошено лідерів росії, Білорусії, Афганістану,М’янми, Сирії, Ірану та Венесуели.