Новоприбулому Українцю в Канаді зібрали $120 тис. на лікування після нападу

Українець Іван Пилипчук, який нещодавно прибув до Канади, потрапив до лікарні в результаті ножового поранення, яке він отримав від незнайомого нападника в Канадському місті Едмонтон, 13 квітня 2023 року. 

Як повідомляє ЗМІ “The National Post”, чоловік був на порозі смерті, але його вдалось врятувати лікарям, а місцева Канадсько-українська спільнота зібрала понад 120 тисяч доларів на допомогу Івану та його родині в Канаді. Поліція продовжує шукати нападника. 

Як повідомляють ЗМІ, 13 квітня 2023 року Іван Пилипчук очікував автобус до роботи в Канадському місті Едмонтон, коли зі спини на нього напав незнайомий чоловік, наніс ножові поранення, та покинув місце злочину. Українець зміг зателефонувати до служби порятунку, але одразу після цього знепритомнів. Наступні декілька днів виявились вирішальними для Українця, який тільки два тижні як прибув до Канади разом з родиною в пошуках безпечного місця. Стан Івана був важким, але лікарям вдалося його врятувати і надати необхідну допомогу. 

Іван Пилипчук у лікарні, квітень 2023 року, джерело: THE CANADIAN PRESS/HO-Leonid Leshchinsky, *MANDATORY CREDIT* CPL

Ця подія шокувала мешканців Альберти і разом з Українцями була розпочата краудфандингова компанія збору коштів на допомогу родині Пилипчуків. За декілька днів вони зібрали понад 120 тисяч доларів. Ці кошти допоможуть родині пережити цей важкий період, коли Іван Пилипчук проходитиме реабілітацію, на яку, за словами його дружини, знадобиться понад 6-12 місяців. 

Поліція Едмонтона заявила, що все ще розслідує напад, і підозрюваного ще не заарештовано.

Як Канада допомагає Українцям 

Після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року мільйони українців були вимушені покинути власні домівки. 3 березня 2022 року уряд Канади анонсував програму CUAET для екстреного в’їзду українців на територію країни, тимчасову фінансову допомогу та доступ до чисельних послуг з поселення та адаптації. 

Також читайте: “Майстерні писанкарства: як українці в Оттаві зберігають культурну спадщину”
Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки є найшвидшим, найбезпечнішим та найефективнішим способом для українців приїхати до Канади, спрощуючи поточні вимоги щодо віз та подорожей. Уряд Канади 23 березня оголосив, що продовжить канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET) для українців за кордон до 15 липня 2023 року.

Рекомендовані статті