Підсумки тижня. Шмигаль розповів про результати візиту до Канади та США

16 квітня у своєму Телеграм-каналі Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль опублікував перелік результатів першого тижня візиту урядової команди до Канади та США.

Фото узято з Телеграм-каналу Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

Як зазначає Шмигаль, перший візит урядової команди до Канади завершився посиленням плідної співпраці. Відбулися зустрічі із прем’єром Джастіном Трюдо та віцепрем’єркою Христею Фріланд. 

«Оновлюємо Угоду про вільну торгівлю. Маємо завірення про черговий пакет військової підтримки», – зазначає Прем’єр-міністр.

Також був прийнятий новий пакет санкцій Канади щодо росії: проти 120 юридичних і фізичних осіб та зокрема проти компанії «Волга-Днепр». Відбувається підготовка до конфіскації літака АН-124 й інших активів агресора в Канаді та передачу їх на користь України. 

Щодо США Шмигаль заявив, що результатами зустрічі з міністрами оборони, фінансів, торгівлі та транспорту стало посилення підтримки та координації з усіх нагальних питань. 

«Готуємося до контрнаступу, звільнення територій та їх подальшого відновлення. Маємо абсолютну підтримку від американських партнерів», – додав Шмигаль.

Окрім того, були підписані угоди із Світовим банком, USAID та DFC. Також компанія Boeing пообіцяла звільнити українські компанії від зобов’язання на 200 млн доларів.

За участі Володимира Зеленського відбувся круглий стіл міністерського рівня на Spring Meetings. Результами стали: запевнення країн G7 у додатковій підтримці на суму понад 5 млрд доларів, 1,8 млрд франків протягом наступних шести років від Швейцарії, плани від Данії створити спецфонд і наповнити його на 1 млрд євро. Додаткову підтримку Україні нададуть Іспанія, Ірландія, Японія, Литва, Латвія, Ісландія, Нідерланди.

Також відбулися зустрічі із прем’єром Польщі, міністрами фінансів Великої Британії, Німеччини, Франції, головами МВФ, Світового банку, ЄІБ та іншими високопосадовцями.

«Під час цього візиту ще раз переконалися, що в України є надійні друзі та партнери, на яких можемо розраховувати. Продовжуємо зміцнювати проукраїнську коаліцію у світі та залучати ще більше учасників до відновлення України», – підсумував Денис Шмигаль.

Фото узято з Телеграм-каналу Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

Нагадаємо, 11 квітня під час робочого візиту в Канаду Денис Шмигаль разом із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо підписали спільну декларацію про завершення переговорів щодо оновлення Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною.