12 квітня деканат Таврійського національного університету оприлюднив наказ щодо особливостей організації освітнього процесу у 2023-2024 навчальному році. Відповідно до нього, з початку нового навчального року студенти мають вийти на очне навчання.
Ця заява одразу викликала шквал критики і негативних коментарів від студентів. Більшість з них вважає небезпечним перебувати у стінах університету, коли в будь-який момент може бути оголошена повітряна тривога. «Для початку очного навчання хочеться побачити мінімум для безпеки й комфорту. Відремонтовані гуртожитки, гроші на які люди зможуть жити в Києві, життя без повітряних тривог та війни, можливість спокійно їздити до рідних у випадку різних неприємних та небезпечних ситуацій», – пише в ході обговорення одна зі студенток університету. Також, варто зазначити, що велика кількість студентів ТНУ з тимчасово окупованих територій, які під час війни виїхали закордон і повернутися на навчання в Київ для них є фінансово непід’ємним кроком.
Декілька днів тому розгорівся схожий конфлікт у Київському національному лінгвістичному університеті. Одна зі студенток КНЛУ на своєму аккаунті в соціальній мережі TikTok розповіла, що з’явилася інформація про відновлення очного навчання. На відео вона запевняє, що з чуток, які поширюються університетом, зрозуміло, що рішення про зміну навчання на очне таки буде ухвалене. І станеться це уже наступного вівторка, 18 квітня, під час засідання Вченої ради. Після публікації цього відео новина розлетілась по ЗМІ, тим самим створивши суспільний розголос. Схожа інформація з’явилася і в Telegram-каналі КНЛУ, де студенти відкрито показали своє ставлення до цього рішення. Вже за декілька днів деканат КНЛУ опублікував наказ, у якому спростував побоювання студентів і затвердив закриття весняно-літньої сесії у дистанційному режимі.
7 квітня 2023 року, Кабмін на засіданні уряду ухвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Одним із пунктів вона передбачає створення безпечної інфраструктури закладів освіти, а саме: облаштування існуючих та будівництва нових захисних споруд цивільного захисту закладів освіти із застосуванням проектів повторного використання або за індивідуальними проектними рішеннями з урахуванням вимог законодавства з питань пожежної безпеки, вимог щодо необхідної кількості евакуаційних виходів, наявності водопостачання, водовідведення, вентиляції, обігріву, освітлення, Інтернету, засобів надання медичної допомоги, доступності для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю. Варто зазначити, що виконавцями заходу визначено МОН, Мінінфраструктури, МВС, ДСНС, обласні, Київську міську державні (військові) адміністрації.
«Сьогодні у зв’язку з воєнним станом освітній процес залежить від безпекової ситуації та відбувається офлайн, онлайн або у змішаній формі. Освітяни й надалі гідно тримають свій фронт, за що я надзвичайно вдячний. Попереду кропітка робота з відновлення емоційного стану вчителів та учнів, а також налагодження освітнього процесу. Але найголовніше, щоб навчання було безпечним, щоб кожна українська дитина мала доступ до якісної освіти, а кожен учитель відчував турботу та увагу», – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Тож, що чекає на студентів Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського? Вже за декілька годин після публікації наказу, Органи студентського самоврядування університету зреагували на невдоволення студентів і опублікували онлайн-опитування щодо форми навчання в університеті. Тепер будемо очікувати результатів опитування, подальші дії адміністрації і на те, що порушене питання буде вирішено, опираючись на думку студенства.