«Це наша можливість боротися без зброї»: «Жовта стрічка» та її значення для українців

Розмальовувати будівлі окупаційних адміністрацій, здавати координати пересування військ і місцезнаходження російських гауляйтерів, організовувати мітинги й розклеювати агітаційні листівки під носом в окупантів. На такі сміливі кроки ладні піти українці, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, вони готові зробити все, аби Збройні сили України якомога скоріше їх звільнили.

Громадянський рух опору «Жовта стрічка» виник на початку квітня 2022 року, як відповідь на тимчасову окупацію українських земель росією. Головною метою руху є організація мирних мітингів, акцій протесту, пікетів, щоб показати російським окупантам, що їм тут не раді. Самі ж організатори руху кажуть: «Це наша можливість боротися без зброї. В наших руках не менш ефективна зброя – громадянський протест».

Рух опору на тимчасово окупованих територіях

Свій початок рух бере в Херсоні. У кінці квітня 2022 року організатори руху у своєму телеграм-каналі закликали херсонців розвішувати жовті стрічки й українські прапори вулицями міста, аби показати загарбникам, що їх тут не чекали. Вже за кілька днів «Жовта стрічка» організувала мирну акцію протесту в місті, на яку зібралося близько 500 осіб. Саме це й стало потужним поштовхом для популяризації руху опору в інших тимчасово окупованих містах і селах. Городяни розвішували містом жовті стрічки, агітаційні листівки, малювали на стінах будівель патріотичні графіті. Все це відбувалося під страхом потрапити в руки окупантів та зазнати тортур, але українці показують свої силу і міць, борючись за свою свободу.

Фото: Telegram-канал «Жовта стрічка». Херсон, 27 квітня 2022 року.

Важливу роль «Жовта стрічка» зіграла в підтримці морального духу населення коли влаштовувала онлайн-мітинги в соціальних мережах. Один з таких було проведено 17 червня в Instagram. Головною його метою було нагадування всій країні, що Херсон стоїть, не дивлячись на окупацію, там залишилися тисячі українців, які вірили й чекали на Збройні сили України. Акція зібрала 36 тисяч людей, 75 тисяч уподобань та майже 20 тисяч поширень.

У липні 2022 року, коли окупаційні адміністрації почали активну підготовку до проведення псевдореферендумів, «Жовта стрічка» почала активну підготовку до їх зривання. Активісти руху закликали мешканців окупованих міст розклеювати листівки проти проведення псевдореферендумів, зривати російську символіку й оголошення. Згодом, 26 липня, координатори закликали маркувати будівлі, де має відбуватися так званий «референдум» буквою «р», але українці придумали кращу ідею й почали їх позначати нашою «ї». З того моменту українська «ї» стала ще одним символом супротиву російській окупації.

Фото: Telegram-канал «Жовта стрічка». Мелітополь, 2 серпня 2022 року.

«Ми якось писали, що закликаємо маркувати будівлі де може пройти референдум буквою «р», але херсонці підсказали нам ліпшу ідею. Наша буква «Ї» унікальна, вона одна у світі підкреслює красоту нашої мови» – повідомляла «Жовта стрічка» у своєму телеграм-каналі.

«Жовта стрічка» в Криму

7 липня 2022 року «Жовта стрічка» у своєму телеграм-каналі повідомила про початок акції «Крим – час додому». Вже наступного дня активісти почали розклеювати в містах тимчасово окупованого півострову агітаційні листівки.

Фото: Telegram-канал «Жовта стрічка».

Незважаючи на 8 років окупації, репресії і терор проукраїнського населення, наші громадяни в Криму показали, що їх не зламати, не зруйнувати їхню віру в українське майбутнє півострову.

8 серпня в телеграм-каналі « Жовта стрічка» з’явилася інформація про оголошену винагороду за затримання гауляйтера тимчасово окупованої території АР Крим. Організатори запропонували 10 BTC або 230 000$ за його затримання або іншу грошову винагороду за точне місцезнаходження Аксьонова. Партизани почали поширювати листівки з написом «Впіймай Гобліна!» Сімферополем й Алуштою.

Свою безстрашність і незламність кримчани показали наприкінці вересня 2022 року, коли в тимчасово окупованому Сімферополі активісти руху спротиву розклеїли листівки з написами «Відкриття вже скоро. Крим – це Україна» на будівлі, де розміщувалося представництво Президента України в АР Крим. А за декілька днів до цього, якісь дуже хороші люди облили червоною фарбою «патріотичний» мурал, на якому було зображено російського військового.

Фото: Telegram-канал «Жовта стрічка». Сімферополь, 19 вересня 2022 року.

Важко розповісти про всі здобутки «Жовтої стрічки»: газета «Голос партизана», вагон у «Потязі до перемоги», велика кількість онлайн та оффлайн акцій і ще багато-багато подій, які дають людям змогу вірити й допомагати якнайшвидшому звільненню наших земель.

Щотижня на тимчасово окупованих територіях розповсюджуються сотні агітаційних листівок, десятки людей доєднуються до руху громадського спротиву. Нова Каховка, Бердянськ, Мелітополь, Ялта, Сімферополь, Керч, Генічеськ, Маріуполь, Донецьк, Луганськ і ще багато інших міст і сіл на тимчасово окупованій території – це Україна.