Проєкт має на меті зібрати та опублікувати українською та англійською (і, за можливості, мовами ЄС) журналістські матеріали про методику виховання у дитячих садочках, підхід до навчання у школах, життя молоді в університетах і не тільки Норвегії та України. Тим самим зазначити переваги, недоліки освіти, методики виховання в дитячих садочках, складність програми для показу формування свідомості молоді, а також особливості психологічного аспекту.
Мета проєкту — розповісти світові, що об’єднує молодь двох країн при різному вихованні, але спільних цінностях. Це будуть різні за жанром журналістські матеріали для визначення спільних цінностей двох націй. Нас цікавить процес формування їхньої національної ідентичності та моральних цінностей. У результаті будуть зібрані журналістські матеріали про формування двох націй з дитинства, адже з цього починається становлення громадянина, які в майбутньому будують країну.
Основні завдання проєкту:
Обґрунтування проєкту
Зазвичай про Україну у сучасній Європі існують легенди про занедбану освітню систему, надскладну програму та застаріле навчання. Тим часом в Україні постійно відбуваються зміни та вдосконалення освіти, реконструкції програми для кращого та легкого навчання молоді. Тож, очевидно, що цей проєкт змінить думки європейців та розвіє деякі міфи. Варто зазначити, що він сприятиме кращому взаєморозумінню, активізації культурних контактів між Україною та європейськими країнами, на прикладі Норвегії.
Проєкт може бути особливо важливим для усвідомлення ментальної спорідненості та налагодження зв’язків між Україною та Норвегією як двома країнами, що мають спільне історичне коріння в Київській Русі. Адже у відповідь на екзистенційний виклик підступної та жорстокої російської агресії українське суспільство продемонструвало такі притаманні, можливо, на рівні архетипів, мужність, відвагу та військову доблесть, які були притаманні стародавнім вікінгам.
Проєкт досліджуватиме можливість налагодження практичної співпраці між норвезькими та українськими студентами журналістики.
Цільова аудиторія
Проєкт розрахований на широку цільову аудиторію. Водночас нашим пріоритетом будуть канали доступу до молоді від 15 до 35 років, яка визначатиме майбутнє Європи та світу на наступні 20 років.
Хто буде реалізовувати проєкт
Проєкт реалізовуватиме команда зі студентів 3 курсу спеціальності Журналістика ННІФЖ ТНУ імені В.І. Вернадського: Чорби Крістіни, Дрозд Марії та Миронової Катерини спільно з ГО «Платформа студентської журналістики».