Диджитал-журнал «VATRA» про культуру та мистецтво України

«Україна  це вічність, не тільки сьогоднішня, але передусім майбутня й минула»,– так казав про нашу державу один із найвідоміших провідників українського націоналізму ХХ століття Ярослав Стецько. 

Не знаючи минулого Батьківщини, ми не матимемо майбутнього. Україна – це держава із самобутньою, особливою культурою, не схожою на культури інших країн. Упродовж усього свого існування як нації українці виборювали незалежність. Повставали проти гніту сусідніх держав, боролися проти русифікації, депортацій, геноциду, винищення всього українського – і продовжують воювати й зараз. Прагнення до свободи, до кращого майбутнього для своїх дітей живе всередині кожного українця й ніколи не згасне. 

Культура України завжди вирізняла нас з-поміж усіх інших народів. Як би росія не намагалася знищити будь-який вияв українськості, приборкати нашу унікальність – їй це ніколи не вдавалося. Завдяки культурі та мистецтву ввесь світ сьогодні знає, хто такі Тарас Шевченко, Леся Українка, Марія Примаченко, Олександр Довженко та ін., що таке писанка, гопак, петриківський розпис, українська вишиванка і ще багато речей. 

Культура завжди була й буде тим потужним рушієм боротьби за краще майбутнє.

Пропонуємо вашій увазі пілотний випуск диджитал-журналу «VATRA». Видання присвячене культурі та мистецтву України. У ньому розповідаємо про історичні факти, аналізуємо сучасні події та прогнозуємо майбутні явища. 

У цьому випуску ви дізнаєтеся більше про:

  • життєвий і творчий шлях Василя Стуса, його незламність та боротьбу;
  • шароварщину як приховане явище, що отруює нашу державу зсередини;
  • найвідоміших українських художників сучасності;
  • передумови й історію появи свята 8 березня та його місце в житті сучасної України;
  • феномен «нової жінки» в українській літературі, який створила Леся Українка.

Також пропонуємо вашій увазі добірки картин, поезій, фотографій видатних українських постатей. 

Матеріали написані простою мовою, журнал легко читати, інформація в ньому не потребує поглиблених знань із певних тем. 

«VATRA» – журнал про мистецтво в нації та про націю в мистецтві. 

Авторка проєкту – Валерія Філенко, студентка 4 курсу групи 061-41б спеціальності «Журналістика» Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

Керівниця проєкту – Олеся Нестеренко, старший викладач кафедри слов’янської філології та журналістики Таврійського національного університету імені В .І .Вернадського.