Життя і війна: 10 українців – 10 історій

Проєкт «Життя і війна: 10 українців – 10 історій» був організований між 4 університетами трьох країн світу: Стамбульським університетом, Факультет журналістики (Стамбул, Туреччина), Таврійським національним університетом імені Володимира Вернадського, Інститут філології та журналістики (Київ, Україна), Каліфорнійським державним університетом Станіслаус (Терлок, Каліфорнія, США), Оклендським громадським коледжем Фармінгтон-Хіллс ( Мічіган, США). Співорганізаторами проєкту сталі Міністерство молоді та спорту України, Український фонд культури, Національна спілка жінок України, ГО «Платформа студентської журналістики» (Student journalism platform), ГО Асоціація Університетів третього віку «Клепсідра».

Головна мета проєкту “Життя та війна: 10 українців – 10 історій» – створення та поширення інформації про українців та шляхи їхньої боротьби, життя, праці в умовах війни та повномаштабного російського вторгнення в Україну.

Війна в Україні – причина численних викликів для багатьох людей у всьому світі. Український народ змінив своє життя і навчився жити та працювати в складних умовах, і головне – продовжує боротися.Проєкт став ще одним кроком та спробою розповісти цей процес через історії українських громадян, а саме українська молодь в таких ініціативах є своєрідним амбасадором країни та флагманом, на який орієнтуються студенти закордонних вишів. В проєкті взяли участь понад 60 студентів з 3 країн. Кожний з них мав можливість надати запитання героям, серед яких учасники війни та їхні рідні, люди похилого віку, представники молодіжного сектору країни.

Загалом у лютому та березні 2023 року проведено 7 зустрічей для створення 10 інтерв’ю англійською, українською та турецькою мовами, а фінальні зустрічі з демонстрацією результатів праці планується 17 та 19 квітня 2023 р.

Ініціатива проведення проєкту запропонована доцентом Кафедри слов’янської філології та журналістики Інститут філології та журналістики ТНУ імені В.І. Вернадського Гаяною Юксель разом з викладачами Барбара Олаве (Університет штату Каліфорнія Станіслава (Терлок, Каліфорнія), проф. Тоні Баракко (Оклендський громадський коледжФармінгтон Хіллз (Мічиган, США), проф. д-р Алі Мурат Вуралом (Стамбульский університет, факультет журналістики).

З організацією зустрічей допомагали заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, Голова Українського культурного фонду д-р. Владислав Берковський, Голова спілки жінок України Леокадія Герасименко, віце-президента ГО “Інститут третього віку “Клепсідра” проф. Аліна Халецька, спеціалісти Міністерства молоді та спорту України, представники громадських організацій. Серед спікерів: професор Борис Черкас, д-р. іст. наук, співробітник Інституту історії України НАН України, дослідник історії Причорномор’я та степу доби середньовіччя, а зараз – командир піхотної роти ЗСУ; екс-муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, який залишив всі регалії та став військовим парамедиком ASAP Хоттабич, і вже який місяць воює під Бахмутом; парамедик з Азовсталі Асан Ісенаджієв, що був на Азовсталі до останнього та потім потрапив у російський полон; дружина українського героя, який віддав життя за Україну, Геннадія Афанас’єва – Людмила Афанас’єва; пенсіонери Надія Альохина та Михайло Ейсмонт, які зі своїми друзями організували волонтерську працю; представники молодіжних організацій Ганна Рясна, Дмитро Тищенко, Катерина Боровик, студентський мер Львова Станіслав Гвоздинський, які займаються волонтерською діяльністю, допомагають військовим і переселенцям.