В Канаді конфіскують та передадуть Україні російський вантажний літак АН-124

Конфіскувати російський вантажний літак АН-124 та передати його Україні було вирішено за результатами перемовин між Українським та Канадським урядом, 16 квітня, повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Російський вантажний літак у Toronto Pearson Airport, джерело: Steve Russell/Toronto Star via Getty Images

Український уряд провів серію переговорів з Канадським та Американським урядом, у квітні 2023 року, щодо розширення санкцій проти Російської Федерації в умовах масштабного російського вторгнення. Одним з предметом переговорів був Російський вантажний літак Ан-124, один із найбільших серійних вантажних літаків у світі, який залишився в міжнародному аеропорту “Toronto Pearson Airport” після заборони на політ російських літаків в повітряному просторі Канади.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль у власному Facebook анонсував новий пакет санкцій, зокрема проти російської компанії “Волга-Днепр”, “Готуємося до конфіскації літака АН-124 та інших активів агресора в Канаді й передачу їх на користь України. Проти 120 юридичних і фізичних осіб, включно з представниками «росатома», ввели також санкції США.” – повідомив Денис Шмигаль.  

Також за результатами перемовин було досягнуто домовленостей з Канадським урядом щодо надання додаткової військової та дипломатичної допомоги Україні під час масштабного російського вторгнення. 

Як Канада допомагає Українцям 

Після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року мільйони українців були вимушені покинути власні домівки. 3 березня 2022 року уряд Канади анонсував програму CUAET для екстреного в’їзду українців на територію країни, тимчасову фінансову допомогу та доступ до чисельних послуг з поселення та адаптації. 

Також читайте: “Майстерні писанкарства: як українці в Оттаві зберігають культурну спадщину”

Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки є найшвидшим, найбезпечнішим та найефективнішим способом для українців приїхати до Канади, спрощуючи поточні вимоги щодо віз та подорожей. Уряд Канади 23 березня оголосив, що продовжить канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET) для українців за кордон до 15 липня 2023 року.

Рекомендовані статті