Воєнний стан та очне навчання в Таврійському

Повномасштабна російсько-українська війна забрала життя сотні тисяч українців, зруйнувала плани людей на щасливе майбутнє і внесла свої корективи в долі мільйонів людей.

Але будь-яка держава має потребу у своїх фахівцях, у будь-який час, а особливо у воєнний період. Але чи безпечні ті умови, що пропонуються університетом? Чи є стовідсоткові гарантії того, що життю студентів не загрожує чергова ракета від російських агресорів?

Думка студентів – пріоритет. Саме тому ми звернулися за коментарями до наших студентів.

Не так давно стало відомо, що ректор нашого університету опублікував наказ про очне навчання з вересня 2023 року. Як ви вважаєте, чи припустимо це зараз?

Анонімно. Я вважаю, що це дуже погано. Тобто, в апріорі очне навчання це добре, але ми повинні виходити з сьогоднішніх реалій нашого життя. 

Повернення на очне навчання в обов’язковому порядку з початку нового навчального року – мною не розглядається. Бо ми маємо розуміти, що, на жаль, не в усіх є можливість повернутися в країну через ті чи інші причини (міграційний статус, фінанси, страх за своє життя тощо).

Я вважаю, що найкращим розв’язанням цієї проблеми буде наступне: відновити очне навчання для студентів, які перебувають в Україні, але при цьому не зобов’язувати студентів, які перебувають за кордоном і не змогли повернутися в країну з будь-яких причин, до обов’язкового очного відвідування пар. І, звісно, дозволити студентам, які перебувають за кордоном, продовжити онлайн навчання.

Питання складне, вважаю, що для його вирішення мають бути використані всі компроміси заради досягнення бажаного обох сторін”.

Колишня Голова ННІ ІФЖ, Чорба Крістіна, також приєдналась до опитування:

Український студент за останні роки долає різні випробування. Створюється таке враження, що кожен новий рік вміщує в собі надскладне й оновлене завдання, з яким ми, до речі, справляємося. Нині в Україні триває війна, вона почалась не вчора, а 9 років тому. Навіть складно згадувати, що пройшов кожен студент при повномасштабному вторгненні: багато хто вимушено покинув свої домівки, хтось втратив не тільки будинок, а й близьких людей. Наразі керівництво Таврійського національного університеті імені В. І. Вернадського виступило з наказом про початок очного навчання з вересня. Чи є воно на сьогоднішній день доречним? Зовсім ні. Як зазначилося в самому наказі вихід на очне навчання абсолютно всіх і жодного слова про змішану форму. А що робити студентам, які живуть в інших країнах? Відраховуватися? Чи є гарантія того, що все студентство при ракетному обстрілі буде в безпеці? Занадто багато питань і жодних відповідей.

Телеграм-канал “Червоний Губер” опублікував новину про те, що наш університет виходить на очне навчання з вересня 2023 року:

Студенти з інших університетів додали свої коментарі до обговорення:

Що ви, дорогі читачі, думаєте з цього приводу?

Змогли б ви навчатися в університеті, коли ви ризикуєте бути вбитими російською ракетою? Або, можливо, наш університет встиг купити Залізний купол?
Виникає багато запитань до керівництва нашого університету.