Мера Одеси Труханова заарештували. Що буде далі?

(ФОТО: Уніан )

4 квітня 2023 року стало відомо, що мера Одеси Геннадія Труханова заарештували. Про це стало відомо від офіційного повідомлення Спеціальної антикорупційної прокуратури. Геннадія Труханова узяли під варту вищий антикорупційний суд на 60 діб, міського голову підозрюють у розтраті понад 92 млн грн під час купівлі адміністративної будівлі збанкрутілого заводу Краян, де зараз розташований Центр надання адмінпослуг і деякі підрозділи міськради.

Як зазначує САП:

“Зважаючи на те, що обвинувачений не вніс 30,866 млн грн застави, визначеної судом, прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою з альтернативою внесення застави”

Одеський міський голова та інші особи обвинувачуються у заволодінні коштами бюджету у сумі понад 92 млн грн внаслідок реалізації схеми придбання у комунальну власність приміщення адміністративного корпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною.

Захист Геннадія Труханова

5 квітня мер Києва Віталій Кличко виступив на захист міського голови Одеси, зазначаючи, що “мова йде не про прізвища, а про принципи”. За словами Віталія Кличка, “усунення Геннадія Труханова — це звичайний тиск міського самоврядування, яке, на жаль, стало нормою”. На запитання чи буде мер Києва вносити заставу, Віталій Кличко відповів:

“Вносити заставу не збираюся і не буду, оскільки зазвичай свої кошти спрямовую на допомогу ЗСУ”.

Нині Одеса без мера?

Як повідомляє видання «Думська» із посиланням на джерело у міськраді, було видане відповідне розпорядження, яке затверджує Олександра Філатова виконувати обов’язки міського голови Одеси на період вимушеної відсутності Геннадія Труханова. Підписав сам Труханов перед поїздкою на засідання Вищого антикорупційного суду.

Варто зазначити, що згідно з порядком розподілу обов’язків між мером та його заступниками, вріо міського голови мав стати перший заступник Сергій Тетюхін: на сесії, що відбулася 3 травня, його затвердили на даній посаді. Однак це рішення мер підписати не встиг. Крім того, Тетюхін зараз перебуває у відпустці.

Нагадаємо, справа Краяну розглядається вже вдруге. У липні 2019 року Малиновський районний суд Одеси виніс виправдувальний вирок міському голові Геннадію Труханову у цій же справі. Тоді суд також виправдав заступника міського голови Павла Вугельмана та інших чиновників мерії.

У 2020 році Труханова звинувачували у недостовірному декларуванні майна  на 16 млн грн. Вищий антикорупційний суд закрив справу одеського міського голови за нестачею доказів.