Фонд “Сильні”

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало “поворотною” подією в житті всіх українців. Мільйони людей залишилися без дому, близьких, можливості жити далі, не маючи страху перед майбутнім. Сотні тисяч загиблих, стерті з лиця землі міста і села, у наших старих відібрали гідну старість, а у наших дітей – щасливе дитинство. Хлопці та дівчата, бувши 10-річними дітьми у 2014, коли Росія почала війну, воюють у 2022, віддаючи своє життя за нашу свободу і за незалежність України.

На жаль, військовий фронт — це не єдина проблема України. У волонтерів та активістів фронт спрямований на допомогу нашим громадянам усередині країни. Після деокупації наших територій, увесь світ бачить звірства, які зробила російська армія. На заголовках світових видань публікуються фотографії масових поховань, де мирних мешканців вбито пострілом у голову, а руки зв’язано за спиною. Одним із перших таких населених пунктів стала Буча. Місто у Київській області, що було окуповане більше, ніж місяць.

Ми знаємо, що людські жертви були не тільки в особі загиблих, а й серед живих є люди, які постраждали від насильства різних форм. Дуже складно продовжувати жити з такою психологічною травмою. Ви практично не матимете шансу на повноцінне життя, не опрацювавши свою проблему з фахівцем.

Деякі соромляться своєї травми, заганяючи себе в ще більший “глухий кут”.Багато жертв вважають себе винними в тому, що трапилося, замислюються над тим, що могли спровокувати ґвалтівника, що докорінно неправильно.

Фонд “Сильні” є однією з організацій, які надають психологічну, юридичну допомогу та оплату медичних послуг людям, які постраждали від сексуального насильства під час російсько-української війни.

Фото: Особистий архів (сторінка фонду в Інстаграмі)

На їхньому сайті зазначено: «Сильні» — благодійний фонд, що надає конфіденційну та безоплатну допомогу людям, які пережили сексуальне насильство під час війни. Команда фонду — це спеціалістки різних напрямків, які волонтерять задля надання якісної допомоги. Кожна з нас керується принципами етичності, конфіденційності та безпеки для усіх, хто до нас звертається: незалежно від статі, віку, гендеру чи сексуальної орієнтації. А також незалежно від того, хто вчинив сексуальне насилля: цивільна людина чи військова (з російської чи української сторони).

Нашу роботу фінансують доброчинці — вже понад 6 тисяч людей долучились до підтримки  людей, які пережили сексуальне насилля.  

В інстаграм-акаунті фонду викладаються пости на тематику психологічної допомоги:

Фото: Особистий архів

Актуальний акаунт розповідає інформацію про психологинь та партнерів фонду “Сильні”. Також окремі “кружечки” для волонтерів та лікарів:

Якщо наш читач або ті,кого ви можете знати,опинилися серед людей,які стали жертвами сексуального насильства,будь ласка, зверніться по допомогу.

Контакти Фонду “Сильні”:

Інстаграм: @sylni.ukraine

Веб-сайт