Суд у Гаазі зобов'язав РФ виплатити $5 мільярдів компенсації за збитки "Нафтогазу" в Криму

Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав РФ виплатити 5 млрд доларової компенсації за збитки та втрачене майно “Нафтогазу” у Криму, починаючи з 2014 року. Про це повідомив у Facebook голова Нафтогазу Олексій Чернишов.

За його словами, йдеться про відшкодування активів, спрямованих на розробку газових родовищ та розвиток іншої стратегічно важливої інфраструктури, яка “стала однією з головних мішеней агресора під час окупації українського півострова дев’ять років тому”.

Суд встановив, що сума такої компенсації повинна дорівнювати справедливій ринковій вартості активів “Нафтогазу до моменту їхньої експропріації”, додали в “Нафтогазі”.

Крім цього, суд ухвалив рішення, що Росія повинна відшкодувати “Нафтогазу” витрати, пов’язані з цим арбітражним провадженням.

“Нафтогаз просить арбітражний трибунал зобов’язати РФ виплатити компенсацію за порушення Угоди про захист інвестицій, у тому числі за незаконну експропріацію стратегічно важливих енергетичних інвестицій Нафтогазу, що стали однією з основних мішеней російської федерації у Криму у 2014 році», – пояснили в компанії.