Повернення українських дітей додому

Як росія насильно вивозить українських дітей

22 березня благодійний фонд Save Ukraine, зумів повернути з росії та окупованого Криму 18 українських дітей.

Фото: SAVE UKRAINE

Дітей утримували в:  Євпаторії у таборі «Лучистий», так званій «ЛНР», Анапі, окупованому Криму. Найбільше дітей відправляли в Крим, а батькам казали, що дітей везуть на відпочинок на два тижні, але потім просто відмовилися їх повертати, посилаючись на загрозу обстрілів.

Нині повернуті діти знаходяться у Києві, де їм надають психологічну та медичну допомогу. Наразі відомо, що ще 13 дітей, яких викрали з Купʼянська, знаходяться на території  «ЛНР».

Варто згадати, що 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента росії володимира путіна  та уповноваженої при президенті рф з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у тому, що вони керували депортацією українських дітей до росії. Це є воєнний злочин. Дітей вивозили без дозволу родичів і України, в росії їм надавали громадянство. Для цього путін ухвалив низку указів, які спростили ці процедури, а Львова-Бєлова виконувала його розпорядження. Разом із батьками в росію могли депортувати до 150 тисяч дітей. Міжнародний суд учетверте за свою історію видає такий ордер чинному президенту.