Пан Убивча Харизма: Тед Банді — зло під оболонкою добра

Тед Банді — американський серійний вбивця, який володіє високим рівнем привабливості й харизми, яка допомагала йому викрадати та вбивати своїх жертв в 70-х роках минулого століття. Його особистість настільки вразила громадськість, що про нього знято велику кількість фільмів і написано багато книг. Його дівчина, Елізабет Кендалл, написала автобіографічну книгу “Примарний принц: моє життя з Тедом Банді”.

Банді у залі суду. Pinterest.сom

У Банді було важке дитинство: у нього були натягнуті відносини з вітчимом, а його сором’язливість зробила його частим об’єктом знущань. Пізніше його інтелект і соціальні навички дозволили йому зробити репутацію старанного учня в коледжі, і у нього склався ряд звичайних відносин з жінками. Після широко розрекламованого судового процесу він був засуджений до смертної кари в 1979 році за вбивство двох студентів коледжу. Під час судових розглядів його чарівність і розум привернули значну увагу громадськості. Його випадок надихнув на створення серії популярних книг і фільмів, присвячених його вбивствам. Цей факт зачепив багатьох феміністок-кримінологів, які стверджували, що популярні ЗМІ перетворили Банді в романтичну фігуру.

Банді дивиться на суд присяжних. Вікіпедія

Банді був привабливою та харизматичною людиною з вищою освітою. Він був колишнім студентом юридичного факультету, працював в політиці та був описаний тими, хто його знав, як дуже симпатичний чоловік з хорошим почуттям гумору. Тому, коли він був спійманий поліцією і постав перед судом за вбивство, багато хто не міг уявити, що він робив такі жорстокі злочини. Його красива зовнішність зробила його чимось на зразок знаменитості, і він привернув безліч прихильниць. Тед Банді часто жартував з журналістами в залі суду. Він поводився спокійно, немов щиро вірив, що ні в чому не винен, говорив на дотепні теми з суддею, чарівно посміхався і вимовляв красномовні промови. “Він просто несхожий на того, хто когось вбиває“, – сказала одна молода жінка репортерові біля входу в зал суду.

mzk1

Тед був високим чоловіком з гармонійними рисами обличчя. З жінками він обходився надзвичайно чемно і ввічливо, створюючи образ красномовного і галантного джентльмена.

Зовнішність Банді була пов’язана не тільки з його харизматичністю. У нього була нездатність бачити в людях людей. З огляду на це поєднання особистісних рис, він прийняв помилковий образ в ранньому віці. Банді став носити цю горезвісну маску в підлітковому віці. Коли він досяг статевої зрілості, переходячи з середньої школи в старшу, він піддався раптовому вибуху. Це відбувалося з ним 24 години на добу, 7 днів на тиждень. З деяких пір Тед почав використовувати вигадану особу, особливо коли він вперше почав спілкуватися з жінками й дівчатами. У ті підліткові роки Банді “сконструював особистість”. Пізніше Банді перетворив свою роботу щодо маскування в щось на зразок мистецтва.

Тед Банді у суді. Вікіпедія

Коли Банді над чимось концентрується, це викликає тимчасове знебарвлення лиця і набряк. Його очі зі світло-блакитних, немов ясне небо в весняний день, стають чорними, як глибока ніч. На його правій щоці був невеликий шрам, що злегка перетинається з краєм ока. Він був світло-тілесного кольору, світліше, ніж його колір обличчя, однак коли Банді напружувався, невеликий рубець немов зникав. В цілому, коли Банді напружується, його обличчя ніби стає іншим. Можна зробити висновок, що це відбувається тому, що він “знімає маску” і стає собою, нібито повертаючи свою справжню особистість.

Pinterest

Коливання ваги Банді також приводили до зміни зовнішності. Втративши значну вагу в очікуванні суду, Банді зміг втекти через стелю своєї камери, де він вкрав форму тюремника і вийшов через парадні двері. Частково Банді було так важко впізнати через примхи зовнішнього вигляду. Він міг повернути голову і тут же мати інший вигляд. Деякі люди, які працювали над ним, припускають, що ця примха пов’язана з геометрією лиця Банді. Якщо подивитися на профіль Теда, можна помітити наскільки змінюється форма його підборіддя і гострий ніс, створюючи абсолютно іншу людину. Але якщо дивитися прямо, невеликий виступ носа зникне, а увага спостерігача переміститься на його очі. Так, очі це саме те, що завжди привертало увагу людей до нього. Вони були цілком собі звичайної форми, вії злегка прикривали зіниці, однак неозброєним поглядом можна було побачити його блакитні очі та деяку смішинку в них. Досить часто колір його очей змінювався зі світлого на темний.

“Вони думали, що моя втома допоможе мене розколоти, але вони помилялися…”, – якось сказав він. Цей чоловік був надзвичайно розумним і хитрим, тому про нього досі говорять, будують навколо людини різні теорії та гіпотези.

Тед Банді захищає свою позицію. Вікіпедія