На фестивалі у Клівленді два українські фільми були відзначені нагородами

Український режисер, журналіст і письменник Мстислав Чернов здобув перемогу на 47-му Міжнародному кінофестивалі у Клівленді своїм повнометражним документальним фільмом “20 днів у Маріуполі”. Фільм розповідає про блокаду Маріуполя та злочини російських військових. Він отримав приз у номінації “Standing Up”, яка відзначає фільми про важливі соціальні події, активізм та боротьбу за справедливість.

zaxid.net

Також перемогу в категорії «Кінопродукція з Центральної та Східної Європи» здобув дебютний повнометражний фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука “Памфір”.

Дебютний повнометражний фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір» отримав визнання в категорії «Фільми з Центральної та Східної Європи» на міжнародному кінофестивалі. У фільмі розповідається історія Леоніда, який колись був контрабандистом, але вирішив покинути цей шлях та працювати заробітчанином у Європі. Перед святом Маланки, головний герой повертається на батьківщину до своєї родини, але через обставини повинен знову повернутися до контрабанди, але вже востаннє, щоб перевезти важкий вантаж через кордон у Румунію.

Цей фільм успішно виступив на багатьох кінофестивалях та здобув значну кількість нагород. На цю мить він доступний для перегляду у кінотеатрах України.