Російська пропаганда очима студентки

Добігає кінця другий місяць путінської війни. Які забрали тисячі життя за безглуздим забаганням Путіна. І зараз ми обговоримо всі фейки, заяви та дії російської пропаганди, які виправдовують ці смерті.

“Если вы считаете, что мы остановимся на Украине — подумайте 300 раз. Напомню вам, что Украина — это, всего лишь, промежуточный этап”, — висловився Соловйов.

Почнемо з того, як гордо перших сторінках пропагандистських російських газет красуються фашистські путінські символи. Наприклад, газета “Комсомольськая правда” – у центрі напис “Zадачу Vыполним!”. Яка передбачає, що війна – це круто і санкції їм не за чим. Це очевидно брехня. А довкола бідність, морок, роботи нема, ціни на машини зросли на сотні тисяч — ось це вже комсомольська правда.

Через те, що Путін розв’язав війну з Україною, з Росією більше ніхто не хоче мати справ. Проти Росії вводять санкції, а західні компанії не бажають співпрацювати, щоб уникнути репутаційних ризиків. У зв’язку з цим Росія збідніє на очах, ціни на товари зростають з шаленою швидкістю, а в магазинах з’являється все більше порожніх полиць. І що ж у цей час кажуть по телевізору? За новинами, у цей час, розповідають про жахливі страждання. Але не росіян, а європейців – адже у них подорожчав бензин!

“Дорожает бензин и в США. Там его продают уже по 5-6$ за галлон. А вот в России, в некоторых регионах, ценники на АЗС снизились”, — ведуча новинної програми на телеканалі “МИР24”

Справа в тому, що через санкції з початку березня почали фіксуватися проблеми з відправкою нафтопродуктів із Росії до Європи. Частина танкерів застрягла в портах і стався класичний приклад надлишку пропозицій над ринком. Всі ті, хто експортував паливо, зіткнулися з проблемами в реалізації своїх обсягів. Буквально залили біржу паливом. Тепер для реалізації таких обсягів усім власникам мережі АЗС доведеться боротися за споживача, мотивуючи його зниженням ціни. Але в російських новинах про це, звісно, не скажуть. Як і про те, скільки тисяч росіян втратили свої робочі місця, коли західні компанії пішли з Росії через війну путіна. Це в новинах намагаються виправдати ось так: “Сделано в России. Многие иностранные бренды одежды приостановили свою деятельность в стране, и многие покупатели уже начали обращать внимание на отечественных дизайнеров”.

Також багато часу в новинах витрачають на знелюднення України. Владі дуже потрібно знелюднити українців, щоб росіяни не співчували їм. Тому пропагандисти ніде не кажуть “українці” — лише “фашисти/нацисти” тощо.

Не зрозуміло одне: чому в такому разі “велика” російська армія вже 2 місяці ніяк не може перемогти Україну, яка нібито тільки й зайнята тим, що обстрілює свої школи, дитячі садки та лікарні?

Цікаво також як зомбовані пропагандою росіяни говорять про людей в Україні, які показують відеозаписи про те, як російська армія бомбить їхні міста: “все це пропаганда!”. І при цьому зовсім не помічають пропаганди своєї країни.

Російська пропаганда – це фундамент путінського режиму, який упродовж двох десятиліть послідовно та щодня перевертав дійсність із ніг на голову. Введення військової цензури в країні ознаменувало стрімке підвищення градуса абсурду на держканалах. Поки з екранів телевізорів розповідають про жахливі страждання європейців, російські пенсіонери б’ються за пачку цукру у магазині.