Усі дописи категорії Щоденник війни

Констянтин Мрочко – танкіст, який загинув у боях за Україну навесні 2022 року. Чоловік почав свій військовий шлях ще у 2003 році. Сам боєць родом з Волині, селища Благодатне.

Ігор Рижаков з юних років обрав свою професію – захищати батьківщину. На початку повномасштабного вторгнення військовий перебував у штабі в Часовому Ярі і виконував обов’язки начальника бронетанкової служби.

“Відновлення під час війни” – проєкт психологічної підтримки для жінок з дітьми, які постраждали від бойових дій.  Програма була створена у 2022 році завдяки Ваад України (Асоціація єврейських громадських організацій та общин України).

Бердянськ — в окупації понад рік. Саме стільки я не була у своєму другому домі. Не чула звук чайок, свіжий запах моря. Боляче від того, що ти не можеш взяти туди квиток на потяг та приїхати, як колись. Страх. Лячно від думок, а чи буде мені куди повертатися?

Інтерв’ю з Оленою Анатоліївною Поповою, яка працювала в Севастопольському міському гуманітарному університеті до окупації Криму та в Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського з 2018 року. Ділиться своїм досвідом про час роботи в Криму та Києві, розповідає про початок окупації.

Інтерв’ю з професоркою Світланою Кузьміною, яка працювала в Таврійському університеті до окупації Криму та після переїзду до Києва, розповідає про її досвід роботи в університеті до окупації Криму та після неї.

Те, що ми зараз споглядаємо і в чому беремо участь, ця боротьба незламного українського народу. Ця боротьба робить нас тими, ким ми є, в якомусь сенсі це частина нашого генетичного коду.

Микола знаходився в Чернігові, коли місто було в облозі, він продовжував працювати в медичному центрі, попри спроби окупантів заморити холодом і голодом жителів цього міста. Ця історія про людяність, відповідальність та відданість своїй роботі.

Учителька з окупованої Херсонщини пані Анастасія Кириленко сподівається на якнайшвидше звільнення свого селища. Про умови життя в захопленому регіоні, свою діяльність та сподівання наша героїня розповість нам особисто.

Світлана — мама, інженер, жителька міста Краматорськ. Після початку повномасштабної війни росії проти України її життя різко змінилось, як і життя багатьох з нас. Світлана ділиться досвідом виїзду з Краматорська, життя в Німеччині та повернення в Україну.

Сьогодні мав змогу поспілкуватись з Іванною Шкромидою, журналісткою, що створює подкасти (найвідоміший, напевно, це саме “Акустика тіней”).

Ця історія про Надю Тімрову, студентку першого курсу університету зараз, а в минулому році – ученицю одинадцятого класу. Надя ділиться історією виїзду з рідного міста, життя в Франції та повернення в Україну.

Сьогодні мав змогу поспілкуватись з Іриною Сорокою, Ірина — журналістка “Суспільне Культура”, в минулому працювала на “Суспільне Крим”, навчалась в НАУ

Сьогодні мав змогу поспілкуватись з Дариною Синицькою — журналісткою-розслідувачкою проєкту Dozorro в Transparency International Ukraine. Дарина народилася на Донеччині, навчалася у Донецьку й у 2014 році була вимушена евакуювати, разом з ініціативною групою, свій університет на підконтрольну Україні територію.

Сьогодні ми поцікавились у Юлії Нестеренко, кандидата філологічних наук, редакторки, письменниці, популяризаторки освіти, як вона переживала події великої війни та чим живе сьогодні.

Сьогодні мав змогу поспілкуватись з Мар’яною Баглай. Мар’яна — студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Захоплюється музикою, читанням, вивченням іноземних мов.

Мав нагоду поспілкуватись з Валерією Філенко, дівчина навчається в Таврійському університеті імені В. Вернадського. Сама родом з Херсону, який, як ми знаємо, був окупований ще з перших тижнів цієї війни, та тільки ось нещодавно ми отримали довгоочікувані новини про звільнення міста. Яким було життя мешканців під окупацією, як складалась доля близьких Валерії? Читайте далі 

В рамках проєкту “Щоденник війни” мені вдалось поспілкуватись з Анастасією Ізвощіковою. Дівчина працює редакторкою на Суспільному мовленні й навчається на 4 курсі Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка у Києві. Любить журналістику, любить писати та усвідомлювати, що її тексти читають тисячі людей.

В рамках проєкту “Щоденник війни” ми запитуємо громадян України, як вони сприймають та переживають події війни. Сьогодні мав змогу поспілкуватись з Анжелікою Досенко, кандидатом наук із соціальних комунікацій, доцентом кафедри міжнародної журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.

В рамках проєкту “Щоденник війни” мав змогу поспілкуватись з Яною Мельниченко. Дівчина працює в журналістиці, також займається волонтерством у вільний час, навчається.

Молодь, яка має активну громадську позицію. Однією з таких студенток  є Діана Бондаренко. Зараз Діана працює редакторкою новинного каналу OmTV UA.

“Коли я спогадами занурююсь в той день, 24 лютого, то мені важко стримувати емоції, як і всім українцям. Ця дата назавжди в моїй пам’яті буде позначена кольором крові…”

Мав змогу поспілкуватись з Олесею Жданович, історикинею, професоркою історії в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Спочатку росіяни хочуть домовитись, а потім проводять обшуки і “пришивають” статті. Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, розказав свою історію війни. Розповідаємо, як переживають окупацію кримські татари та ті, хто їх представляють.

“Віра в нашу перемогу, наше майбутнє – це те, що змушує йти далі та не здаватися на півшляху.”  Сьогодні ми розкриємо історію війни очима студента НУЗП – Данила.

Ця історія про Вікторію Бабич, студентку другого курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Героїня поділилася своїм досвідом волонтерської діяльності, розповіла про навчання в одному з найкращих українських ЗВО, а також про переїзд до Києва під час війни.

Катерина Чепела, до 24 лютого була акторкою Харківського драматичного театру та баристою у вільний час. Сьогодні дівчина — волонтерка та частина благодійного фонду Rescue Now. У соціальних мережах збирає кошти на потреби ЗСУ, також допомагає доставляти амуніцію з Туреччини.

ьогодні мав змогу поспілкуватись з Крістіною Чорбою, яку знаю ще з часів навчання в Таврійському. Дівчина розповіла про свій досвід переживання війни, поділилась своїми думками стосовно різних актуальних питань для нашої країни та для нас усіх.