Болгарія скасує заборону на імпорт зерна з України

Національна заборона Болгарії на деякі товари, що надходять з України, буде скасована після того, як набудуть чинності заходи ЄС щодо стабілізації ринку, узгоджені наприкінці квітня.

Про це повідомляє Euractiv з посиланням на прес-службу Кабміну.

Зіштовхнувшись із забороною на українську продукцію Польщею, Угорщиною, Болгарією, Румунією та Словаччиною для захисту місцевих ринків від напливу української сільськогосподарської продукції, Європейська Комісія 25 квітня представила низку заходів щодо стабілізації ринку в Комітеті ЄС з питань сільського господарства.

Уряд додав, що Болгарія скасує заборону з дати, коли заходи ЄС набудуть чинності.

Деякі із заходів ЄС включають другий фіскальний пакет, який надає 100 мільйонів євро для підтримки фермерів у найбільш постраждалих країнах, а також активацію надзвичайних захисних заходів у рамках чинних торговельних заходів щодо чотирьох продуктів (пшениці, ріпаку, насіння соняшнику і кукурудзи), які тимчасово заборонені до ввезення з України.

Крім того, Комісія здійснюватиме регулярний моніторинг інших товарів і запроваджуватиме механізми захисту у разі коливань ринку, вживатиме заходів для покращення логістики, переміщення українських товарів.

Нагадаємо, що 19 квітня уряд Болгарії на два місяці заборонив імпорт з України понад 20 товарів. «Стурбована тим, що її ринок буде перенасичений культурами, Болгарія практично наслідувала приклад Польщі, Угорщини та Словаччини», – прокоментував тодішній міністр сільського господарства Явор Гечев.

Болгарія отримала 16 млн євро компенсації від ЄС за те, що пропускає через свою територію українське зерно й харчі.