“Бельгія налаштовує механізм конфіскації доходів від заморожених активів рф”, – прем’єр-міністр Бельгії

Прем’єр-міністр Бельгії Александер де Кроо оголосив про плани створення механізму конфіскації доходів від заморожених російських активів з метою спрямування коштів на допомогу Україні.

   Він заявив про це на брифінгу в Гаазі після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та прем’єром Нідерландів Марком Рютте. Бельгія досліджує, як ці кошти можна використати для підтримки відновлення України.

«Ми розглядаємо механізм для конфіскації доходів від заморожених активів. Це буде тільки на юридичній базі. Бельгія робитиме кроки разом із Єврокомісією для створення такої юридичної бази», – заявив де Кроо.

Бельгійський прем’єр-міністр Александер де Кроо нагадав, що у березні минулого року Бельгія арештувала доходи від російських активів у розмірі 197 млн євро. Він також повідомив, що з початку війни Бельгія заморозила понад 58 млрд євро російських активів, включаючи активи Центробанку РФ.

«Ми використовуємо ці гроші тільки на підтримку України й для допомоги українським біженцям. Але я впевнений, що ми повинні йти далі – не тільки заморожуючи відсотки від російських активів, а й конфісковуючи їх», – наголосив він і додав, що наразі ведеться дослідження, як можна використовувати доходи від цих активів на відновлення України.

Покликання на відеозапис брифінгу:

https://www.youtube.com/watch?v=ytFMBSa8tZA