Єврокомісія виділить €100 мільйонів допомоги фермерам, які постраждали від імпорту українського зерна

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн надіслала лист п’ятьом країнам — Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччині та Угорщині — з пропозиціями щодо розв’язання проблем імпорту українського зерна. Зокрема, Єврокомісія додатково виділить 100 мільйонів євро допомоги фермерам, які зазнали від збитків.

Про це розповіла речниця Єврокомісії Дана Спінант, пишуть «Укрінформ» та «Суспільне».

За словами Спінант, президентка Єврокомісії наголосила в листі, що повністю обізнана із висловленими занепокоєннями щодо збільшення імпорту певних українських сільськогосподарських товарів на ринок ЄС.

Спінант розповіла, що Ляєн у світлі єдиних ринків і митного союзу ЄС висунула три пропозиції щодо врегулювання ситуації:

  • До вже наданого пакета допомоги 56,3 млн євро для постраждалих фермерів Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії додати другий — у розмірі 100 млн євро;
  • Вжити запобіжні заходи відповідно до чинних правил торгівлі щодо певних категорій зерна. Це стосується, зокрема, насіння пшениці, кукурудзи, соняшника та рапсу;
  • Розпочати розслідування стосовно інших «чутливих товарів».

Водночас Спінант підкреслила, що Єврокомісія підтримує Україну в експорті продуктів, включно зі сільськогосподарськими товарами, на світові ринки, але не зашкодить європейським фермерам.